ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

green asus
صفحه 6 از 6 نخست ... 456
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 70
    5,140
    Gwynbleidd

پیش فرض سوالات و مشکلات اورکلاک حافظه اصلی (RAM)

کاربران عزیز سایت سخت افزار ایران می توانند، مشکلات و سوالات خود را در رابطه با اورکلاک حافظه اصلی در این تاپیک مطرح کنند.

باتشکر
    ویرایش توسط RONIN : 11-11-2014 در ساعت 00:28
    Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all
    " Andrzej Sapkowski, The Last Wish "

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]
    5
    عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط RONIN نمایش پست ها
    خیر برای تشخیص چیپ رم ها گفتم!
    چیپ رم شما hynix هست، برای اورکلاک فرکانس پتانسیل خوبی دارند، البته چون 4 tRDRD بوت نکرده مدل دقیق رو نمیتونم بگم!
    روی همین تایمینگ تست Aida64 بگیرید، تغییرات ایجاد شده رو گزارش کنید.
    ممنون از لطف شما.

با این تایمینگ کمی Latency بهبود یافت، اما پهنای باند Copy/Read/Write تغییر خاصی نکرد.

تست با تایمینگ مورد نظر:

6,532
    Catch Me If You Can

نقل قول نوشته اصلی توسط Hero نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما.

با این تایمینگ کمی Latency بهبود یافت، اما پهنای باند Copy/Read/Write تغییر خاصی نکرد.

تست با تایمینگ مورد نظر:
    دوست عزیز شما تنظیمات رم و دارید که بنده هم دارم / و شرایط برای هر دو یکسان هست اما مقدار پروفرمنس برای بنده بیشتر هست / شما مقدار tRFC که 290 کاهش بدین
    ولتاژ و بر روی 1.72 ست کنید / تایمینگ 11.12.12.28.1t در بدترین و بهترین حالت مقدار رایت دو برابر میشه باقی موارد به 38000 خواهند رسید
    I Am Not in Danger | I Am The Danger

اگر کسی میخواهد به تنهایی به بهشت برود
    انسان خوب و بی آزاری است ,
    ولی اذیت و آزار مردم از آنجایی شروع میشود
    که یک دسته دیگر میخواهند بجز خودشان بقیه را هم با خود به بهشت ببرند !

5
    عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Agent47 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما تنظیمات رم و دارید که بنده هم دارم / و شرایط برای هر دو یکسان هست اما مقدار پروفرمنس برای بنده بیشتر هست / شما مقدار tRFC که 290 کاهش بدین
    ولتاژ و بر روی 1.72 ست کنید / تایمینگ 11.12.12.28.1t در بدترین و بهترین حالت مقدار رایت دو برابر میشه باقی موارد به 38000 خواهند رسید
    سلام،

با این شرایطی که فرمودین تنظیم کردم سیستم بوت شد اومد بالا، و تست گرفتم، اما کوچکترین تغییری در میزان Read/Write/Copy بوجود نیامد و همچنان هر سه موارد دورو بر 23K بودند. تنها Latency بهتر شد و به 40.6 رسید. تا خواستم اسکرین شات بگیرم، سیستم Blue Screen داد.

به نظرم یک جای کار این Sub-Timing ها فاجعه بار اشتباهه، چون در Newegg کاربری با تنظیم دیفالت امتیازارت نزدیک به 40K گرفته، اما مال من 23K میگیره.
    ویرایش توسط Hero : 23-10-2015 در ساعت 19:06
    5,140
    Gwynbleidd

سلام،

با این شرایطی که فرمودین تنظیم کردم سیستم بوت شد اومد بالا، و تست گرفتم، اما کوچکترین تغییری در میزان Read/Write/Copy بوجود نیامد و همچنان هر سه موارد دورو بر 23K بودند. تنها Latency بهتر شد و به 40.6 رسید. تا خواستم اسکرین شات بگیرم، سیستم Blue Screen داد.

به نظرم یک جای کار این Sub-Timing ها فاجعه بار اشتباهه، چون در Newegg کاربری با تنظیم دیفالت امتیازارت نزدیک به 40K گرفته، اما مال من 23K میگیره.
    بخش تایمینگ ها کامل نیست از طریق برنامه ASRock Timing Configurator یه شات در حالت دیفالت قرار دهید، وضعیت RTL ها هم مشخص بشه!
    Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all

5
    عضو جدید

بخش تایمینگ ها کامل نیست از طریق برنامه ASRock Timing Configurator یه شات در حالت دیفالت قرار دهید، وضعیت RTL ها هم مشخص بشه!
    5,140
    Gwynbleidd

1- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط فرکانس رو دستی روی 2666 تنظیم و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!
    2- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط فرکانس را روی 2666 و سپس چهار تایمینگ های اصلی هم دستی تنظیم و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!
    3- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط پروفایل XMP فعال و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!

5
    عضو جدید

1- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط فرکانس رو دستی روی 2666 تنظیم و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!
    2- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط فرکانس را روی 2666 و سپس چهار تایمینگ های اصلی هم دستی تنظیم و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!
    3- بایوس رو کاملا دیفالت کنید، سپس فقط پروفایل XMP فعال و تست بگیرید، نتیجه گزارش شود!
    حال که قرار شد بایوس رو دیفالت کنم، رفتم آخرین ورژنش رو از توی سایت ایسوس گرفتم تا کامل پاک بشه.

در آخرین بایوس، تغییرات عمده در Sub-Timing ها رخ داده، من در عجبم، همیشه فکر میکردم پروفایل XMP همه ی Sub-Timing ها رو هم ست میکنه، اما دیشب پس از به روز رسانی بایوس، متوجه شدم XMP فقط چهار تایمینگ اصلی و ولتاژ رو ست میکنه. بقیه Sub-Timing ها رو مادربرد کیلویی میده.

به هر شکل، تغییرات به صورت دیفالت بدین رخ داده، پهنای باند در حد 5K در Read/Copy/Write بهبود یافته اما هنوز با 40K فاصله داره.

در مورد کارهایی که فرمودین،

1. بایوس دیفالت کامل شد، سیستم Auto روی 1333 بالا اومد و صرفا" با تنظیم فرکانس روی 2666 سیستم بوت نشد.
    گزینه ی 2 و 3 نتیجه یکی بود. به مانند تست بالا.

مجدد با تغییرات پیشنهادی تاپیک جناب وارند جلو میرم تا ببینم به نتیجه میرسم یا نه.
    5,140
    Gwynbleidd

حال که قرار شد بایوس رو دیفالت کنم، رفتم آخرین ورژنش رو از توی سایت ایسوس گرفتم تا کامل پاک بشه.

در آخرین بایوس، تغییرات عمده در Sub-Timing ها رخ داده، من در عجبم، همیشه فکر میکردم پروفایل XMP همه ی Sub-Timing ها رو هم ست میکنه، اما دیشب پس از به روز رسانی بایوس، متوجه شدم XMP فقط چهار تایمینگ اصلی و ولتاژ رو ست میکنه. بقیه Sub-Timing ها رو مادربرد کیلویی میده.

به هر شکل، تغییرات به صورت دیفالت بدین رخ داده، پهنای باند در حد 5K در Read/Copy/Write بهبود یافته اما هنوز با 40K فاصله داره.

در مورد کارهایی که فرمودین،

1. بایوس دیفالت کامل شد، سیستم Auto روی 1333 بالا اومد و صرفا" با تنظیم فرکانس روی 2666 سیستم بوت نشد.
    گزینه ی 2 و 3 نتیجه یکی بود. به مانند تست بالا.

مجدد با تغییرات پیشنهادی تاپیک جناب وارند جلو میرم تا ببینم به نتیجه میرسم یا نه.
    دو تا RTL هم سعی کنید کاهش بدین!
    48 -49 یک رقم کاهش بدید، ابتدا تکی امتحان کنید سپس دوتایی کاهش بدید!
    اگر بوت شد، دوباره امتحان کنید!

1
    عضو جدید

سلام . من یه مشکلی دارم .

یه سیستم جمع کردم که همه چیزش اکی یه . اما با رم مشکل دارم . رمی که انتخاب کردم تو لیست رم های مورد پشتیبانی مادربوردم هست اما وقتی رم رو می اندازم تو مین سیستم بالا نمی آد .

سیستم با رم دیگه کاملا جواب داده . حالا چند تا نکته هست . اینکه مین بورد تا باس 2666 رو پشتیبانی می کنه و بیتشتر از اون رو زده با اورکلاک . رم من 3000 هستش . ولتاژ دیفالت برای 2666 و کمتر رو 1.2 ولت زده اما برای 3000 زده 1.35 ولت .

حالا اصلا سیستم بالا نمی آد که من بخوام برم تنظیماتش رو عوض کنم .

به نظرتون چی کار کنم ؟

رم : HX430C15PB3K2/16
    مین : Asus Z370P
    سی پی یو : I7 8700
    1,855
    مدیر ارشد انجمن

سلام دوست من
    به سخت افزار خوش آمدید

مشکل ناسازگاری همیشه بوده و هست. اگه با رم دیگه ای سیستم شما بالا میاد، جای شکر داره که مشکل از سیستم شما نیست بلکه رم شما باعث این ناسازگاری شده. من توصیه میکنم بایوس مادربورد رو آپدیت کنید. میتونید برید بایوس تب Tools و گزینه EZ Bios Flash رو انتخاب کنید و گزینه آپدیت آنلاین رو بزنید تا خود مادربورد اقدام به آپدیت بایوس کنه

http://upload.sakhtafzar.com/uploads/27c9cASUS-Rampage-III-Extreme.jpg

صفحه 6 از 6 نخست ... 456
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 70