ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 27
    1,682
    مدیر انجمن

پیش فرض بررسی پرفورمنس بازی Call Of Duty Advanced Warfare بر روی PC

با سلام و درود خدمت تمامی عزیزان

بررسی پرفورمنس بازی Call Of Duty Advanced Warfare بر روی PC

بازی Call Of Duty Advanced Warfare دیروز منتشر شد و در این تاپیک با یکدیگر به بررسی پرفورمنس بازی بر روی PC می پردازیم. این نسخه از بازی نسبت به نسخه های قبلی خود دچار تغییرات عمده ای شده است و ساخت بازی توسط Sledgehammer Games یک اشتباه نبوده است.

سیستم مورد استفاده در این تست عبارت است از پردازنده Intel i7 4930k، هشت گیگابایت رم، کارت گرافیک GTX 690، ویندوز 8.1 و آخرین ورژن درایور ارائه شده از سوی انویدیا. متاسفانه پروفایل SLI از سوی انویدیا در این نسخه از درایور گنجانده نشده است و استفاده از پروفایل های بازی های دیگر برای Force SLI کردن نیز نتیجه ای نداشت.

سیستم مورد نیاز بازی Call Of Duty Advanced Warfare بار دیگر گیمر ها را دچار سردرگمی کرد، در حالی که بازی به پردازنده پایینی برای اجرا نیاز دارد، اما 6GB حافظه رم به عنوان حداقل حافظه مورد نیاز برای اجرای بازی معرفی شد است.
    جریان نسخه قبلی بازی یعنی Ghosts ( قفل بودن بازی و اجرا نشدن اون با رم زیر 6 گیگابایت و برداشته شدن این محدودیت توسط ه..ک.ر ها ) در این نسخه از بازی هم وجود داره با این تفاوت که بازی دیگر قفل نیست و با 4GB رم نیز اجرا می شود، اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید بازی اصلی بیش از 3.6GB از حافظه رم را اشغال کرده است و گیمر هایی که بازی را با 4GB رم اجرا کنند ممکن است لگ و استاترهایی را به وضوح مشاهده کنند.

بررسی پرفورمنس بازی Call Of Duty Advanced Warfare بر روی PC

اما در قسمت پردازنده نیز از آنجایی که این بازی GPU محور است، یک پردازنده دو هسته ای برای اجرای بازی کافی است، اما این نکته را مدنظر داشته باشید که Sledgehammer بازی را قفل کرده است و پردازنده های دو هسته ای فسیل شده نمی توانند بازی رو اجرا کنند.
    همانطور که در پاراگراف بالاتر توضیح داده شد یک پردازنده دو هسته ای برای اجرای بازی کافی است، اما بازی کاملآ بهینه شده است و کاملآ هسته های پردازنده شما را درگیر می کند، برای مشخص شدن این موضوع ما یک سیستم دو هسته ای، سه هسته ای و 4 هسته ای را شبیه سازی کردیم و بازی را با هر یک از سیستم ها به اجرا در آوردیم، تمامی سیستم های شبیه سازی شده توانستند بازی را با 60FPS روان اجرا کنند، اما بازی بر روی سیستم دو هسته ای در قسمت هایی دچار استاتر شد که با فعال کردن Hyper Threading تمامی استاتر ها از بین رفتند، پس خیال شما از بابت پردازنده راحت باشد.

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]

یک عدد کارت گرافیک GTX 690 که به دلیل وجود نداشتن پروفایل SLI همانند یک GTX 680 عمل می کند می تواند با تنظیمات Max و 2xSMAA در رزولیشن 1080p بازی را کاملآ روان و 60FPS اجرا کند، در قسمت هایی از کات سین های In-Game بازی فریم به 50 کاهش پیدا می کرد، اما اکثر قسمت های بازی فریم بالاتر از 60 بود، خوشبختانه بازی از تنظیمات گرافیکی بسیار زیادی بهره می برد و گیمر هایی با سیستم های ضعیف تر می توانند برای رسیدن به فریم دلخواه و مطلوب به دست کاری این تنظیمات گرافیکی بپردازند.
    در تنظیمات گرافیکی بازی دو آپشن به نام های Cache Sun Shadow Maps و Cache Spot Shadow Maps وجود دارند که فعال کردن این دو آپشن رم کارت گرافیک را بدون دلیل پر می کنند و بسیاری از بافت های بازی نیز لود نمی شوند، پس غیر فعال کردن این دو آپشن توصیه می شود.

از تمامی این قسمت ها بگذریم و نگاهی به گرافیک بازی بیندازیم، بازی نسبت به نسخه های قبلی مخصوصآ Ghosts دچار تغییرات عمده ای در بخش گرافیک شده است، بافت های کاراکتر های اصلی بازی زیبا کار شده اند و از کیفیت بالایی برخوردارند اما کاراکتر های فرعی بازی متاسفانه چنگی به دل نمی زنند. در محیط بازی نیز این مورد وجود دارد و بخش هایی از بازی دارای تکسچر ها و بافت های زیبایی هستند در حالی که قسمت های دیگر بافت های بسیار بدی دارند.
    LOD بازی نیز بسیار بد می باشد که نتیجه آن Pop-ins های بسیار وحشتناک در بازی است، اما اگر سخت گیری نکنیم بازی در اکثر مواقع بسیار زیبا می باشد.

خوشبختانه Activision از اشتباهات خود درس گرفته است، بازی نسبت به نسخه های قبلی خود دچار تغییرات عمده ای در مبحث گرافیک و ... شده است و مهمتر از همه بازی کاملآ برای PC بهینه شده است. ذکر این نکته ضروری است که بازی بر روی PC از گرافیک بالاتری نسبت به کنسول های نسل هشتم برخوردار است.

با تشکر

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ] [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]

ویرایش توسط The Joker : 04-11-2014 در ساعت 11:38

It is better to be hated for what you are than being loved for what you are not

Be the change you want to see in the world

5,141
    Gwynbleidd

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouly نمایش پست ها
    کسی میدونه این ارور لعنتی واسه چیه ؟
    اوایل مرحله اول میاد..انواع کر..ر.ک و آپدیت رو هم امتحان کردم فایده ای نداشت
    با Steam اجرا کردی!
    Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all
    " Andrzej Sapkowski, The Last Wish "

1,719
    اخراج شده

نقل قول نوشته اصلی توسط RONIN نمایش پست ها
    با Steam اجرا کردی!
    سلام عزیزم
    منظورت از با استیم چیه؟
    من فقط رو آیکن کلیک میکنم و وارد بازی میشم همون اوایل مرحله اول این ارور میاد اینترنت رو قطع کردم آنتی ویروس هم غیرفعال اما بازم فایده ای نداره
    5,141
    Gwynbleidd

سلام عزیزم
    منظورت از با استیم چیه؟
    من فقط رو آیکن کلیک میکنم و وارد بازی میشم همون اوایل مرحله اول این ارور میاد اینترنت رو قطع کردم آنتی ویروس هم غیرفعال اما بازم فایده ای نداره
    منظورم اینه برای اجرا شدن پنجره استیم باز نمیشه!
    مشکل احتمالا مربوط به Cache بازی هست، سعی کن به صورت Administrator بازی رو اجرا کنی.
    Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all

203
    کاربر سایت

سلام دوستان از روز انتشار این بازی منتظر نسخه بلک باکسش هستم که بتونم دانلود کنم

این لینکو تونستم پیدا کنم:
    چند روزه اومده ولی شک دارم بهش چون اگه بلک باکس اومده بود سایتهای دانلود ایرانی زودتر از همه برای دانلود قرار میدادن
    پس کی یه روز خوب میاد؟...
    5,141
    Gwynbleidd

نقل قول نوشته اصلی توسط Turok نمایش پست ها
    سلام دوستان از روز انتشار این بازی منتظر نسخه بلک باکسش هستم که بتونم دانلود کنم

این لینکو تونستم پیدا کنم:
    چند روزه اومده ولی شک دارم بهش چون اگه بلک باکس اومده بود سایتهای دانلود ایرانی زودتر از همه برای دانلود قرار میدادن

1,719
    اخراج شده

نقل قول نوشته اصلی توسط RONIN نمایش پست ها
    منظورم اینه برای اجرا شدن پنجره استیم باز نمیشه!
    مشکل احتمالا مربوط به Cache بازی هست، سعی کن به صورت Administrator بازی رو اجرا کنی.
    بعد از سه ساعت سرچ توی نت و پیدا نکردن راه حل مشکل رو خودم پیدا کردم
    پوشه ای که بازی رو توش ریخته بودم اسمش "COD..AW" بود که همین دوتا نقطه ".." باعث پیدا نکردن سیو بازی میشد و این ارور رو میداد
    6,534
    Catch Me If You Can

بعد از سه ساعت سرچ توی نت و پیدا نکردن راه حل مشکل رو خودم پیدا کردم
    پوشه ای که بازی رو توش ریخته بودم اسمش "COD..AW" بود که همین دوتا نقطه ".." باعث پیدا نکردن سیو بازی میشد و این ارور رو میداد
    اصولا باید اسم پوشه بازی و همچنین خود بازی اسم اصلی اون باشه که در نسخه های ارجینال هستند.
    I Am Not in Danger | I Am The Danger

اگر کسی میخواهد به تنهایی به بهشت برود
    انسان خوب و بی آزاری است ,
    ولی اذیت و آزار مردم از آنجایی شروع میشود
    که یک دسته دیگر میخواهند بجز خودشان بقیه را هم با خود به بهشت ببرند !

20
    کاربر سایت

بنده موقع اجرا هیچ مشکلی ندارم،حتی با حداکثر تنظیمات تو صحنه های شلوغ خیلی روون اجرا میشه
    اما موقعی که مرحله داره لود میشه،فیلمه یکم گیر داره،بعد از تموم شدن لودینگ که باید صبر کنی فیلم تموم شه،همچین اهسته و با گیر پخش میکنه که آدم نا امید میشه...
    بازی هم بدون فعال ساز بود از شرکت 3dbazi.org
    ویرایش توسط AMD Radeon : 08-11-2014 در ساعت 12:30 دلیل: به جای کلمه ی ک.ر..ک از فعال ساز استفاده کنید.با تشکر
    1,719
    اخراج شده

نقل قول نوشته اصلی توسط 7i7az نمایش پست ها
    بنده موقع اجرا هیچ مشکلی ندارم،حتی با حداکثر تنظیمات تو صحنه های شلوغ خیلی روون اجرا میشه
    اما موقعی که مرحله داره لود میشه،فیلمه یکم گیر داره،بعد از تموم شدن لودینگ که باید صبر کنی فیلم تموم شه،همچین اهسته و با گیر پخش میکنه که آدم نا امید میشه...
    بازی هم بدون فعال ساز بود از شرکت 3dbazi.org
    از آپشن بازی توی قسمت advanced video گزینه shader preload رو هر دوش را off کن و vsynce هم on باشه
    34
    اخراج شده

خب امروز دقیقا بعد از یک هفته تمومش کردم
    عالی بود عالی... گرفیک عالی بود و عالی تر گیمپلی و داستان
    بازی پر از نوآوری و خلاقیته... پر از صحنه های جدید و جذب کننده و داستانی که شما رو به قلب جنگ میکشه و تو اوج خونریزی امتحانت میکنه... بین هر چاپتر انیمیشن هایی فوق العاده حیرت انگیز داره که من الان بعد از تموم کردنش هنوز نفهمیدم واقعین یا انیمیشن بودن
    شخصیت irons که کوین اسپیسی بازیش میکنه همه ی اون چیزیه که از این بزرگمرد در فیلم های هفت و مظنونین همیشگی سراغ داشتیم
    تنوع مراحل از نقاط قوت این عنوان از این سری فرانچایزه... شما تو صبح ، شب ، بارون ، برف ، آسمون ، زمین ، رو پل ، زیر پل ، رو برج ، و... تقریبا تو همه قاره ها با هر نوع نژاد آدمی میجنگید. تو این بازی شما اونقدر درگیر گیم پلی وسیع و متنوع هستید که متوجه نمیشید کی تمومش کردید... از روندن موتور ، ماشین ، هواپیما گرفته تا ماموریت های گونان
    من که لذت بردم
    6,534
    Catch Me If You Can

با سلام

پرفرومنس بازی که اصلا راضی کننده نیست!!
    صداگذاری که مانند همیشه عالی
    گرافیک بازی باز هم بسیار نقاط ضعف داره، در انفجار ها ، TEXTURE ها
    تازه دارم بازی میکنم ، در مورد داستان چیزی نمیگم اما گویا باید خوب باشه.
    هنوز جا داره چند تا پچ دیگه ارائه بشه.
    بدون SSAA ، و باقی تنظیمات بر روی EXTRA و رزولیشن 2560x1440
    فریم عالی هست ، بالای 70 فریم ، که مجبور شدم V-Sync روشن کنم روی 60 نگه دارمش.
    8/10 بهش امتیاز میدم.

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ][ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ][ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]

I Am Not in Danger | I Am The Danger

اگر کسی میخواهد به تنهایی به بهشت برود
    انسان خوب و بی آزاری است ,
    ولی اذیت و آزار مردم از آنجایی شروع میشود
    که یک دسته دیگر میخواهند بجز خودشان بقیه را هم با خود به بهشت ببرند !

3,983
    Hardware Terminator

در کل گرافیک بازی خوبه نسبت به قبل خیلی بهتر شده.
    نور پردازی هم به نظرم خوبه.
    گیم پلی رو هم که خیلی ازش خوشم اومده.
    فقط . . .
    برای منم فریم با حداکثر تنظیمات گرافیکی و با 4XlllSupersampling حدود 65 تا 90 میچرخید (درایور 14.9Final)
    ولی با درایو جدید 14.11 نتنها افزایش فریم نداشتم بلکه لگ های بسیار زیادی در داخل بازی داشتم.
    فریم تایم ها هم وحشتناک بود.
    فریم به حدود 50 تا 65 کاهش پیدا کرده
    پس همون درایور 14.9 نهایی خوبه.
    ویرایش توسط Aliover : 11-11-2014 در ساعت 23:09

=================================
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 13 به 24 از 27

کلمات کلیدی این موضوع