ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

green asus
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1,452
    مدیر انجمن

پیش فرض سوالات و مشکلات اورکلاک پردازنده های AMD

با سلام و ادب

در این تاپیک به راهنمایی جهت اورکلاک پردازنده های AMD و مشکلات کاربران در این ضمینه می پردازیم.

سوالات و مشکلات اورکلاک پردازنده های AMD

با تشکر و احترام
    ویرایش توسط Agent47 : 28-10-2014 در ساعت 20:44
    34
    اخراج شده

سلام ایا اورکلاک پردازنده باعث کاهش کارایی اون میشه؟یا هرچی فرکانس بالا قدرتش بیشتر؟
    یه مشکلی دارم باپردازنده fx6350 اینه که ولتاژدیفالتش 1.4 هست وهرکاری کردم نشد به 1.2برسونمش چون اصلا قفله روفکانس 1.4 بابرنامه میشه ولتاژروکاهش داد ولی توبایوس به هیچ عنوان نمیشه
    وبازم مشکلی داره کلا باهمه برنامه هایه تست فشار سیپیو مشکل داره مثلا فرکانس سیپیو رو 2هم باشه برنامه acct موقع اجراهنگ میکنه کلا سیستم که باید دکمه ریست روبزنم که فقط برنامه wprime وaod مشکل نداره تست فشارش
    خوب ماهم غنیمت شمردیم ولتاژ1.4رو وهی فرکانس وافزایش دادیم که الان فرکانس رو4.7 هست ایا خطرناکه؟ چون دماش 53درجس باتست wprime من فرکنم دوتادیگه فرکانس بره بالا رکورد جهانی شکسته میشه ؟
    یعنی قدرت مندمیشه بافرکانس بالا؟
    درضمن ببخشید انقدرسوال میکنم ناواردیم
    ویرایش توسط امید رض : 10-11-2014 در ساعت 14:26
    3,983
    Hardware Terminator

نقل قول نوشته اصلی توسط امید رض نمایش پست ها
    سلام ایا اورکلاک پردازنده باعث کاهش کارایی اون میشه؟یا هرچی فرکانس بالا قدرتش بیشتر؟ بله !
    یه مشکلی دارم باپردازنده fx6350 اینه که ولتاژدیفالتش 1.4 هست وهرکاری کردم نشد به 1.2برسونمش چون اصلا قفله روفکانس 1.4 بابرنامه میشه ولتاژروکاهش داد ولی توبایوس به هیچ عنوان نمیشه
    وبازم مشکلی داره کلا باهمه برنامه هایه تست فشار سیپیو مشکل داره مثلا فرکانس سیپیو رو 2هم باشه برنامه acct موقع اجراهنگ میکنه کلا سیستم که باید دکمه ریست روبزنم که فقط برنامه wprime وaod مشکل نداره تست فشارش
    خوب ماهم غنیمت شمردیم ولتاژ1.4رو وهی فرکانس وافزایش دادیم که الان فرکانس رو4.7 هست ایا خطرناکه؟ خیر فقط مواظب دما باشید حدود 50 تا 55 مناسبه چون دماش 53درجس باتست wprime من فرکنم دوتادیگه فرکانس بره بالا رکورد جهانی شکسته میشه ؟
    یعنی قدرت مندمیشه بافرکانس بالا؟ بله حتی داخل بازی های پردازنده محور هم باید افزایش فریم داشته باشید.
    درضمن ببخشید انقدرسوال میکنم ناواردیم
    در متن سوالاتتون پاسخ میدم .

=================================
    34
    اخراج شده

سلام ایا میشه فرکانس Hyper transport روافزایش داد؟ وایابابالابردنش سرعت سیستم بالامیره؟
    5,141
    Gwynbleidd

نقل قول نوشته اصلی توسط امید رض نمایش پست ها
    سلام ایا میشه فرکانس Hyper transport روافزایش داد؟ وایابابالابردنش سرعت سیستم بالامیره؟
    بله میشه، خیر چندان قابل لمس نیست و بیشتر از 1000MHz تقریبا تاثیری ندارد!
    [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]
    ویرایش توسط RONIN : 23-11-2014 در ساعت 21:01
    Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all
    " Andrzej Sapkowski, The Last Wish "

2
    عضو جدید

سلام.
    اقا یه پلتفرم AMD دارم به شرح زیر :
    Phenom2 X6 1055t + Asus 890td pro
    ما هر کاری کردیم فرکانس 4 رو نزد !
    با اقا مهدی صحبت کردم گفتش اینجا پست بزن جواب میگیری
    هر چی ولتاژ میدم کارساز نیست !!!
    CPU انلاکی هست .
    لعنت بر AMD :ِ
    intel رو 2 دقیقه ای اور میکنم ولی AMD ....
    مشکلات :
    عدم درج دقیق دمای Core ها و عدم پشتیبانی نرم افزار سنسور دما .
    عدم تاثیر افزایش ولتاژ همه قسمتها در استیبل شدن.
    عدم ثبات فرکانس دستی ست شده و همچنین ولتاژ دستی . مشکل دراپ ولتاژ داره .
    چند تا نکته هم بگم :
    همه گذینه های کاهش مصرف و..... غیر فعال هست .
    کولر خوب دارم . + پاور خوب . فرکانس رم هم پائیین ترین حد ممکن گذاشتم که مشکل نخوره .
    ویرایش توسط Agent47 : 13-01-2015 در ساعت 22:16 دلیل: تصاویر در آپلود سنتر اختصاصی سخت افزار آپلود شود
    3,983
    Hardware Terminator

نقل قول نوشته اصلی توسط spear نمایش پست ها
    سلام.
    اقا یه پلتفرم AMD دارم به شرح زیر :
    Phenom2 X6 1055t + Asus 890td pro
    ما هر کاری کردیم فرکانس 4 رو نزد !
    با اقا مهدی صحبت کردم گفتش اینجا پست بزن جواب میگیری
    هر چی ولتاژ میدم کارساز نیست !!!
    CPU انلاکی هست .
    لعنت بر AMD :ِ
    intel رو 2 دقیقه ای اور میکنم ولی AMD ....
    مشکلات :
    عدم درج دقیق دمای Core ها و عدم پشتیبانی نرم افزار سنسور دما .
    عدم تاثیر افزایش ولتاژ همه قسمتها در استیبل شدن.
    عدم ثبات فرکانس دستی ست شده و همچنین ولتاژ دستی . مشکل دراپ ولتاژ داره .
    چند تا نکته هم بگم :
    همه گذینه های کاهش مصرف و..... غیر فعال هست .
    کولر خوب دارم . + پاور خوب . فرکانس رم هم پائیین ترین حد ممکن گذاشتم که مشکل نخوره .
    سلام و درود بر شما.
    داداش گلم اگر همیشه دقت کنی بالاترین رده هر پردازنده همیشه با کیفیت ترین چیپ رو در بین سایر مدل ها داره این مورد در سری توبان و از جمله رده پایین ی چون 1055 دیده شده.
    مشکل شما نه تنظیمات که بلکه کیفیت پایین چیپ هستش.
    بنده زمانی خودم 1055 داشتم البته آنلاکی نبود !
    با 1.47 ولت 3.6 میزد و با 1.62 ولت 4 گیگاهرتز استیبل میشد.
    ولی بعدش ی چیپ خوب دستم اومد یه 1090 که با 1.39 ولت 4050 مگاهرتز تست پاس میکرد با 1.5 ولت 4.3 گیگاهرتز تست پاس میکرد دما هم عالی.
    لامصب ضریب میدادی همیطور میرفت بالا
    برای همین بهت میگم اورکلاک ای ام دی لذت بخش تره و خیلی هم اسون تره به شرطی که پردازندت خوب باشه.
    این مشکل نه به این خاطر که اون یک پردازنده ای ام دی هستش بلکه از بدشانسی شماست.
    حالا مشکلات :
    1- مشکل عدم نمایش دمای هسته ها نه دمای پردازنده به این خاطر هستش که میکرو کد پردازنده آپدیت شده.
    در این صورت سنسور دمای هسته کار نخواهد کرد.
    طبق تجربه شخصی در حالت بیکاری دمای هسته 7الی 10 درجه از دمای اصلی پردازنده کمتره و این میزان در هنگام لود برعکس جلوه میکنه.
    2- برای پایداری بیشتر پیشنهاد میشه فرکانس Ht رو حول حوش 1200 تا 1600 نگه دارید برای فرکانس CPU NB هم حول حوش 2000 تا 2400 ست کنید.
    در بیس کلاک های بالا تر تنظیم و پیدا کردن قلق بیس کلاک پردازنده از اهمیت بالایی برخورداره.
    این مورد رو باید بنا به شرایط بورد و پردازنده مدام تست کنید.
    پردازنده من برای 4100 باید HT رو روی 1200 و CPU NB رو روی رقم 1600 ست میکردم تا تست ها ران بشن.
    برای پردازنده شما ولتاژ کار ساز نیست.بیش از این ادامه ندید.
    صرفا جهت پایداری بیشتر ولتآژ CPU NB رو روی رقم 1.25 ست کنید.
    برای SB هم 0.020+ ولتآژ بدید.
    ویرایش توسط Agent47 : 13-01-2015 در ساعت 21:07

=================================
    2
    عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    سلام و درود بر شما.
    داداش گلم اگر همیشه دقت کنی بالاترین رده هر پردازنده همیشه با کیفیت ترین چیپ رو در بین سایر مدل ها داره این مورد در سری توبان و از جمله رده پایین ی چون 1055 دیده شده.
    مشکل شما نه تنظیمات که بلکه کیفیت پایین چیپ هستش.
    بنده زمانی خودم 1055 داشتم البته آنلاکی نبود !
    با 1.47 ولت 3.6 میزد و با 1.62 ولت 4 گیگاهرتز استیبل میشد.
    ولی بعدش ی چیپ خوب دستم اومد یه 1090 که با 1.39 ولت 4050 مگاهرتز تست پاس میکرد با 1.5 ولت 4.3 گیگاهرتز تست پاس میکرد دما هم عالی.
    لامصب ضریب میدادی همیطور میرفت بالا
    برای همین بهت میگم اورکلاک ای ام دی لذت بخش تره و خیلی هم اسون تره به شرطی که پردازندت خوب باشه.
    این مشکل نه به این خاطر که اون یک پردازنده ای ام دی هستش بلکه از بدشانسی شماست.
    حالا مشکلات :
    1- مشکل عدم نمایش دمای هسته ها نه دمای پردازنده به این خاطر هستش که میکرو کد پردازنده آپدیت شده.
    در این صورت سنسور دمای هسته کار نخواهد کرد.
    طبق تجربه شخصی در حالت بیکاری دمای هسته 7الی 10 درجه از دمای اصلی پردازنده کمتره و این میزان در هنگام لود برعکس جلوه میکنه.
    2- برای پایداری بیشتر پیشنهاد میشه فرکانس Ht رو حول حوش 1200 تا 1600 نگه دارید برای فرکانس CPU NB هم حول حوش 2000 تا 2400 ست کنید.
    در بیس کلاک های بالا تر تنظیم و پیدا کردن قلق بیس کلاک پردازنده از اهمیت بالایی برخورداره.
    این مورد رو باید بنا به شرایط بورد و پردازنده مدام تست کنید.
    پردازنده من برای 4100 باید HT رو روی 1200 و CPU NB رو روی رقم 1600 ست میکردم تا تست ها ران بشن.
    برای پردازنده شما ولتاژ کار ساز نیست.بیش از این ادامه ندید.
    صرفا جهت پایداری بیشتر ولتآژ CPU NB رو روی رقم 1.25 ست کنید.
    برای SB هم 0.020+ ولتآژ بدید.
    بله متاسفانه این CPU بی کیفیت هست .
    ولی معمولا کیفیت چیپ تو Extreme oc تاثرشو نشون میده ، نه این حد اور ...
    یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه AMD فن داره ولی INTEL نه ! ( چون اینتل انقدر خوب هست که کسی از روی تعصب نره سمتش ! ) این خط صرفا جهت شوخی بود.
    نکته جالب اینه که خود CPU تو حرارت بالا ولتاژ رو میاره پایین که خودش باعث ناپایداری میشه .
    این اتفاق وقتی میفته که دمای IHS به 61 و بالاتر میرسه . 50 بار تست گرفتم تا اینو بفهمم ! ( این نشون میده خود AMD هم میدونه توان حرارتی CPU پایینه ) در صورتی که سایر 45 نانومتری ها رو که من با اونا کار کردم توان حرارتیشون خیلی بالاتر بود .
    اون میکرو کد که گفتید خود مادربرد اپدیت میکنه یا همراه با بایوس اپدیت میشه ( من اپدیت کردم بایوس رو )
    متاسفانه عدم نمایش دمای هسته ها خیلی رو مخ میره و ادم نمیدونه چقدر میتونه جلو بره .
    برای مثال وقتی VDDA یا همون PLL رو میبرم بالا دمای هسته ها خیلی میره بالا درصورتی که IHS به نسبت کمتر گرم میشه و این باعث هنگ سیستم میشه ..............
    من خودم با همه پلتفرم های اینتل کار کردم به جز این جدیده ( 2011 -3 ) هر کدوم رو با 10 دقیقه ور رفتن یاد میگرفتم ولی این اولین تجربه بد من بوده !
    اصلا روند اورکلاک این پلتفرم منتقی نیست .
    بلا خره من تسلیمش شدم
    تا 3.5 با کمترین ولتاژ ممکن فیکس میشه ولی از 3.5 یه فرکانس بیشتر داستان داره !!!
    اون تنظیماتی که گفتید رو اگه انجام بدم پرفرمنس سایر قسمتهای سیستم پایین میاد و من از این رو تسمیم گرفتم به 3.5 قناعت کنم و به بخشهای دیگه مثل HT و NB Freq بپردازم. فرکانسهایی که فقط با این فرکانس از CPU ست میشن.
    الان فرکانس HT و NB رو 2.5 ست شده با کمترین ولتاژ کاملا پایدار .. درصورتی که با اون تنظیمات باید بیارمشون پایین.
    ویرایش توسط spear : 14-01-2015 در ساعت 01:31
    69
    کاربر سایت

گزینه ی Unlock CPU Core یا مشابه اون رو از بایوس غیر فعال کنید ، فکر میکنم مشکل عدم نمایش دما از اون هست !

برای اورکلاک اگر تونستید سی پی یو رو روی مادربرد دیگه ای تست کنید .. ممکنه مشکل از مدار تغذیه باشه!
    با ولتاژ کمتر و از ویندوز هسته ها رو جداگانه اورکلاک کنید ببینید حد اورکلاکشون چطور هست .

شما تا وقتی می توانید به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید که قادر به پر کردن نیمه ی دیگر نباشید
    ..
    0
    عضو جدید

..
    ویرایش توسط haj_farbod : 05-08-2018 در ساعت 21:39 دلیل: اشتباه شده بود
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10