نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ایا بدنه کیس باید برق داشته باشد ؟

عضو جدید
    alie آواتار ها

پیش فرض ایا بدنه کیس باید برق داشته باشد ؟

می خواستم بدونم در حالت عادی ایا بدنه کیس باید برق داشته باشه ؟
    البته این برق منظورم برقی هست که فاز متر نشون میده برقی نیست که
    وقتی دست بزنی به کیس برق داشته باشه ؟
    حالا این برقی که فاز متر نشون میده طبیعی هست ؟ اگر نه مشکل از کجاست ؟
    Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Case & Cooling Power Supply

عضو جدید
    ENIAC آواتار ها

پیش فرض بدون عنوان

به طور طبیعی همین طوری هست و مشکلی هم معمولآ ایجاد نمیکنه. ولی اگه خیلی نگران این مسئله هستی میتونی مشکل رو با یه سیم ارت رفع کنی.
    مانیتور ها هم معمولآ این مشکل رو دارند البته اگر بشه بهش گفت مشکل.
    تقریبآ به هر جای مادر بورد یا قطعات روی اون فازمتر رو بزنی بازهم روشن میشه!
    Motherboard : Almost Dead Processor : Almost Dead
    Main Memory : Almost Dead Graphics Card : Almost Dead
    Case & Cooling Power Supply : Almost Dead
    [ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]

مدیر ارشد انجمن
    javadshahvand آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    می خواستم بدونم در حالت عادی ایا بدنه کیس باید برق داشته باشه ؟
    البته این برق منظورم برقی هست که فاز متر نشون میده برقی نیست که
    وقتی دست بزنی به کیس برق داشته باشه ؟
    حالا این برقی که فاز متر نشون میده طبیعی هست ؟ اگر نه مشکل از کجاست ؟
    Motherboard Processor

عضو جدید

سلام
    در صورتي با دست زدن به كيس هيچگونه شوكي احساس نگردد و فقط فاز متر با "نور كمي "روشن گردد در واقع پاور سيستم داراي كمي نشتي ( Leakage ) ميباشد كه جهت بر طرف نمودن آن بهترين راه نصب سيم ارت (چاه ارت )به دستگاه ميباشد .همچنين در بعضي موارد جابجا كردن جهت دوشاخه نيز تاثير دارد . البته پر واضح است كه در اين مورد آقاي مهندس عمراني توضيحات بسيار دقيقتر و كاملتري ميتوانند ارائه نمايند.
    Motherboard : Axper Processor : Celeron2.4
    Main Memory : 256DDR Graphics Card : R7000
    Case & Cooling Power Supply : Genius

مدیر بازنشسته
    AMD>INTEL آواتار ها

لينكهائي كه دوستمون معرفي كردند رو مطالعه كنيد بارها توضيح داده شده است .
    Motherboard Processor

عضو جدید

سلام
    در مورد برق دار بودن بدنه کیس من یک موردیو تست کردم شما هم تست کنید نتیجه رو بگید کابل برق مانیتور یا کیس را به برق بزنید و طرف دیگه رو به کیس یا مانیتور متصل نکنید حالا با فازمتر پین ها رو چک کنید
    فاز که پر نور روشن میشه نول هم که روشن نمیشه
    عجیب اینجاس که پین ارت هم روشن میشه با نور ضعیف! (پریزهای خونه ارت نداره که بگیم از جایی دیگه اتصالی شده) من فک کردم کابل خرابه یا اتصالی داره دو شاخه رو برعکس کردم بازم ارت کم نور روشن میشه! هر دو تا کابل اینطوری بود یک کابل کامپیوتر دیگه هم تست کردم همینطوری بود این طبیعیه؟ برای شما هم همینطوره؟
    Motherboard Processor

7. 3 کاربر از ارسال peymanmst64 عزیز تشکر نموده اند

Agent47 (30-08-2017),Aliover (27-08-2017),Mehdi_FXX (25-08-2017)

مدیر ارشد انجمن
    javadshahvand آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanmst64 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد برق دار بودن بدنه کیس من یک موردیو تست کردم شما هم تست کنید نتیجه رو بگید کابل برق مانیتور یا کیس را به برق بزنید و طرف دیگه رو به کیس یا مانیتور متصل نکنید حالا با فازمتر پین ها رو چک کنید
    فاز که پر نور روشن میشه نول هم که روشن نمیشه
    عجیب اینجاس که پین ارت هم روشن میشه با نور ضعیف! (پریزهای خونه ارت نداره که بگیم از جایی دیگه اتصالی شده) من فک کردم کابل خرابه یا اتصالی داره دو شاخه رو برعکس کردم بازم ارت کم نور روشن میشه! هر دو تا کابل اینطوری بود یک کابل کامپیوتر دیگه هم تست کردم همینطوری بود این طبیعیه؟ برای شما هم همینطوره؟
    سعی میکنم جواب شما رو در یک خط بیان کنم چون بنده با این قضیه زیاد برخورد داشتم و رفع عیب کردم
    برق داشتن سیم نول و یا روشن شدن چراغ فازمتر در اثر اتصال، مبنی بر صفر نبودن ولتاژ درون سیم نول هست که برای دفع این ولتاژ سیم ارت به کار برده میشود که از خسارات احتمالی در نوسان ولتاژ جلوگیری میشود.
    برای تامین سیم ارت، ساختمان باید دارای چاه ارت بوده که سیم ارت داخل سیم کشی ساختمان به چاه منتهی بشه یا اینکه ورودی ارت ساختمان از طریق پست برق و یا تیر برق خارج از ساختمان تامین شود
    در پایان توصیه میکنم قبل از تجهیز نمودن ساختمان به سیم ارت،نسبت به اصلاح برق ساختمان خود اقدام نمایید.
    Motherboard Processor

9. 4 کاربر از ارسال javadshahvand عزیز تشکر نموده اند

Agent47 (30-08-2017),Aliover (27-08-2017),Don_Corleone (25-08-2017),Mehdi_FXX (29-08-2017)

عضو جدید

سیم ارت روشن میشه نه نول , پریزها دارای ارت نیست و من برای آزمایش کابلها را جای دیگه ای هم تست کردم که باز فازمتر با ارت سوکت انتهایی کابل که به مانیتور و کیس میخوره روشن شد آیا ساختار کابل جوری هست که مقداری ولتاژ از فاز روی ارت القا میشه؟
    Motherboard Processor

11. 2 کاربر از ارسال peymanmst64 عزیز تشکر نموده اند

Agent47 (30-08-2017),Mehdi_FXX (29-08-2017)

مدیر ارشد انجمن
    javadshahvand آواتار ها

سیم ارت روشن میشه نه نول , پریزها دارای ارت نیست و من برای آزمایش کابلها را جای دیگه ای هم تست کردم که باز فازمتر با ارت سوکت انتهایی کابل که به مانیتور و کیس میخوره روشن شد آیا ساختار کابل جوری هست که مقداری ولتاژ از فاز روی ارت القا میشه؟
    این مسئله رو دقیق آزمایش میکنم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم
    سپاس
    Motherboard Processor

13. 4 کاربر از ارسال javadshahvand عزیز تشکر نموده اند

Agent47 (30-08-2017),Aliover (27-08-2017),Mehdi_FXX (29-08-2017),peymanmst64 (26-08-2017)

مدیر ارشد انجمن
    javadshahvand آواتار ها

بررسی برق گرفتگی در اثر لمس کردن بدنه دستگاه
    برق گرفتگی ناشی از لمس کردن بدنه دستگاه توسط انسان می تواند ناشی از اتصالی خفیف در بخشی از شبکه برق ساختمان باشد، اتصالی خفیف به موردی بیان می شود که در قسمتی از سیم کشی ساختمان اتصال بسیار ضعیف بر اثر زنگ زدگی و یا سولفاته شدن سیم برق رخ دهد، توجه داشته باشید که این نوع اتصال ضعیف در مدار نمی تواند باعث قطع فیوز ورودی برق شود.در ضمن اتصالی خفیف می تواند از عملکرد نادرست یکی از دستگاههای الکتریکی در مدار و یا المنت های موجودو... در شبکه برق می تواند ایجاد شده باشد.
    نکته: در این حالت چراغ فازمتر در اثر اتصال به سیم نول روشن می شود.
    روشن شدن چراغ فازمتر توسط سیم ارت
    قطع شدن سیم نول در شبکه برق سه فاز باعث ایجاد فاز برگشتی می شود که در این مورد دستگاههای تک فاز بیشترین آسیب را می بینند، در حال حاضر در اکثر مکانها برای ارتباط سیم نول در ساختمان آن را به سیم ارت متصل می کنند که از نظر علمی این مشکل بزرگی محسوب می شود. در نهایت می تواند باعث برق دار شدن بدنه تجهیزات الکتریکی از جمله کیس کامپیوتر شود.
    در حالتی که به هر نحوی سیم نول در شبکه برق سه فاز قطع باشد و عمل فاز برگشتی صورت پذیرد،می تواند برای دستگاههای الکتریکی مشکلی هم ایجاد نکند و صرفا برق گرفتگی ناشی از کیس توسط انسان می تواند امری طبیعی باشد.
    نکته: در حالتی متفاوت این امکان وجود دارد با اتصال فازمتر به بدنه کیس چراغ فازمتر روشن شده ولی با لمس کردن بدنه شما دچار برگرفتگی نشوید.

نتیجه گیری
    در صورتی که با لمس کردن بدنه کیس کامپیوتر و یا هر وسیله الکتریکی در مدار شما را برق گرفت در مرحله اول نسبت به تست سیم نول توسط فازمتر اقدام نمایید که آیا با اتصال فازمتر به سیم نول چراغ آن روشن می شود یا خیر؟ اگر چراغ فازمتر روشن شود باید نسبت به جستجو اتصال سیم نول در بخشی از ساختمان اقدام نمایید و آنرا رفع عیب نمایید.
    در حالتی که اگر چراغ فازمتر روشن نمی شود ولی بدنه دستگاه برق دارد، باید نسبت به قطعی سیم نول در شبکه برق سه فاز خود باشد.که ممکن است در حالتی این امر طبیعی باشد و مشکلی در شبکه برق و یا دستگاهها نداشته باشد اما برای جلوگیری از برق گرفتگی در این حالت می توانید از اتصال سیم ارت به بدنه دستگاه استفاده نمایید.
    Motherboard Processor

15. 3 کاربر از ارسال javadshahvand عزیز تشکر نموده اند

Agent47 (30-08-2017),Mehdi_FXX (29-08-2017),peymanmst64 (31-08-2017)

عضو جدید

این مورد که خدمتتون عرض کردم فقط مربوط به کابل های سه سیمه مانیتور و کیس هست که من تست کردم و خواستم در صورتیکه پریز برقتون بدون ارت هست شما هم کابلتونو تست کنید تا ارت کابل بجایی اتصال نداشته باشه و ببینید فازمتر با ارت کمی روشن میشه یا نه؟

توجه : کابل به پریز ارت دار یا به کیس و کامپیوتر در حالت تست متصل نیست در هیچ کجای ساختمان هم سیم نول به ارت متصل نشده چون سیم کشی را خودم انجام دادم.

پریزی که من استفاده میکنم ارت نداره و نول در جایی از سیم کشی ساختمان به ارت متصل نشده در نتیجه مطلب شما در موردش صدق نمیکنه ما فقط اینجا یک سیم سوم بنام ارت روی کابل برق مانیتور و کیس داریم که بدون اتصال به کیس یا مانیتور فازمتر را روشن میکنه

دوتا دلیل بیشتر نداره یا اتصالی در کابل هست که احتمالش کمه چون همه کابلهایی که تست کردم اینطوری بود یا مورد دیگه که برای من سوال شده

باتشکر
    Motherboard Processor

17. کاربر مقابل از ارسال peymanmst64 عزیز تشکر نموده است:

Mehdi_FXX (08-09-2017)

مدیر ارشد انجمن
    javadshahvand آواتار ها

این مورد که خدمتتون عرض کردم فقط مربوط به کابل های سه سیمه مانیتور و کیس هست که من تست کردم و خواستم در صورتیکه پریز برقتون بدون ارت هست شما هم کابلتونو تست کنید تا ارت کابل بجایی اتصال نداشته باشه و ببینید فازمتر با ارت کمی روشن میشه یا نه؟

توجه : کابل به پریز ارت دار یا به کیس و کامپیوتر در حالت تست متصل نیست در هیچ کجای ساختمان هم سیم نول به ارت متصل نشده چون سیم کشی را خودم انجام دادم.

پریزی که من استفاده میکنم ارت نداره و نول در جایی از سیم کشی ساختمان به ارت متصل نشده در نتیجه مطلب شما در موردش صدق نمیکنه ما فقط اینجا یک سیم سوم بنام ارت روی کابل برق مانیتور و کیس داریم که بدون اتصال به کیس یا مانیتور فازمتر را روشن میکنه

دوتا دلیل بیشتر نداره یا اتصالی در کابل هست که احتمالش کمه چون همه کابلهایی که تست کردم اینطوری بود یا مورد دیگه که برای من سوال شده

باتشکر
    با اتصال فازمتر به سیم ارت چراغش روشن نمی شود
    منظور شما اینه سیم برگشت ارت از کیس یا مانیتور برق دارد؟
    Motherboard Processor

19. 2 کاربر از ارسال javadshahvand عزیز تشکر نموده اند

Mehdi_FXX (08-09-2017),RONIN (06-09-2017)