ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    0
    عضو جدید

Question تبدیل هارد Sata 1 به Sata2

سلام. من یک هارد Sata maxtor دارم امروز که داشتم اطلاعات پشت هارد رو میخوندم دیدم که روی اون نوشته که میشه با تغییر وضعیت جامپر اون هارد رو از حالت 1.5 Gb به 3 Gb یا همون Sata2 تغییر وضعیت داد. من هم این کار رو کردم و دیدیم که توی نرم افزار تست هارد وضعیت هارد به Sata 2 تغییر کرد. آخه من تعجب میکنم چون مادر بورد من مدل ASUS p5 p800S و فقط ساتا معمولی رو ساپورت میکنه(البته بایوس رو قبلا آپدیت کرده بودم).می خواستم ببینم واقعا هارد من تبدیل به Sata2 شده است؟:confused:
    3
    عضو جدید

با تغییر جامپر data transfer rate از حالت sata I به sata II تغییر می کنه . اما گمون نمی کنم مادربرد با تغییر بایوس بتونه از sata II پشتیبانی کنه . چرا که پشتیبانی از ساتا بر می گرده به توانایی چیب ست جنوبی مادربرد شما . که باید از اول بر مبنای پشتیبانی از ساتا 2 طراحی و ساخته شده باشه.
    132
    مدیر ارشد انجمن

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_sajadi نمایش پست ها
    سلام. من یک هارد Sata maxtor دارم امروز که داشتم اطلاعات پشت هارد رو میخوندم دیدم که روی اون نوشته که میشه با تغییر وضعیت جامپر اون هارد رو از حالت 1.5 Gb به 3 Gb یا همون Sata2 تغییر وضعیت داد. من هم این کار رو کردم و دیدیم که توی نرم افزار تست هارد وضعیت هارد به Sata 2 تغییر کرد. آخه من تعجب میکنم چون مادر بورد من مدل ASUS p5 p800S و فقط ساتا معمولی رو ساپورت میکنه(البته بایوس رو قبلا آپدیت کرده بودم).می خواستم ببینم واقعا هارد من تبدیل به Sata2 شده است؟:confused:

از دو حالت با ساتا 1و2 با hdtune تست بزار
    36
    مدیر بازنشسته

اين مادربرد از ساتا 2 پشتيباني نميكند .
    0
    عضو جدید

سلام
    همانطور كه دوستان اشاره كردند قابليت ساتا1يا2 از ويژگيهاي پل جنوبي مادر برد ميباشد كه براي شما ساتا1 است. اما جاي نگراني نيست چون باتوجه به محدوديتهاي مكانيكي هاردهاي معمولي (7200 دور) اين دو "در عمل" تفاوت خيلي محسوسي با يكديگر ندارند.
    4
    عضو جدید

دوستان توجه کردین که 3 گیگابیت بر ثانیه برابر با 375 مگابایت با ثانیه هست که برای ساتا2 و برای ساتا1 نصف اون یعنی 187.5 مگا بایت بر ثانیه هست
    خوب از نظر تئوری خیلی عالیه
    اما طبق تحقیقاتی که تاحالا داشتم سریع ترین هارد ها که ساتا2 هست سرعتی برابر با 110 مگابایت بر ثانیه داره
    من خودم یه هارد سامسونگ 250 دارم که ساتا2 هست
    اما در عمل هیچ تفاوت سرعتی بین ساتا1 و ساتا2 نیست(در هر دو حالت 71 مگابایت بر ثانیه)
    در کل میشه گفت ساتا2 فقط یه نظریه است
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6