جوایز سخت افزار

نقد و بررسی و رتبه دهی به محصولات و قطعات مختلف در لابراتوار وبسایت سخت افزار یکی از مهمترین فعالیت های این مجموعه به شمار می رود. محصولات و قطعات مورد بررسی به طور معمول از طرف نمایندگان این نوع محصولات در کشور و یا به صورت مستقیم از طرف تولید کنندگان آنها به لابراتوار سخت افزار وارد می گردند. پس از راه یابی به لابراتوار سایت، محصولات یا قطعات مورد نظر توسط کارشناسان و نویسندگان متخصص و با تجربه و با توجه به نوع و کاربرد آنها تحت تست های مختلف از جمله: سنجش کارایی، دوام و پایداری در حین کار و مقایسه با سایر محصولات مشابه موجود قرار خواهند گرفت.

به هر محصول و قطعه سخت افزاری پس از طی مراحل چندگانه، امتیازی تعلق خواهد گرفت که در واقع این امتیاز، بیانگر ارزش نهایی آن محصول از دید وبسایت سخت افزار خواهد بود. امتیاز داده شده با توجه به نوع و کاربرد محصول بر مبنای کیفیت ساخت، کارایی، ارزش بهای پرداخت شده، طراحی، بسته بندی و امکانات تعیین می گردد. البته برای برخی محصولات مواردی به دلیل ضروری نبودن حذف خواهند شد. برای مثال گزینه “امکانات” در بررسی های مربوط به حافظه های اصلی مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. موارد ذکر شده با توجه به کلاس محصول مورد نظر سنجیده  می شود.

تمامی نمرات از 5 در نظر گرفته شده و چنانچه محصولی بتواند در هر کدام از موارد ارزیابی شده نمره 4.8 را کسب کند، نشان (AWARD) مربوط به آن بخش را دریافت خواهد کرد. اهدای نشان در هر کدام از بخش ها به منزله بهترین عملکرد در بخش مربوطه است و به همین دلیل کلمه “Best” تمام نشان ها وجود دارد. چنانچه محصولی بتواند در امتیاز نهایی نمره حداقل 4.7 را کسب کند، بالاترین نشان، Editor`s Choice را دریافت خواهد کرد و سایر اواردها حذف خواهند شد. دریافت این نشان به معنای مهر تاییدی بر عملکرد همه جانبه و بی عیب و نقص محصول مورد بررسی به تایید وبسایت سخت افزار است. نشان های اهدا شده توسط وبسایت سخت افزار از اعتبار جهانی برخوردار هستند و در وبسایت بزرگترین برندهای دنیا درج می گردد. نمونه ای از آنها در تصاویر زیر قابل مشاهده است (برای ورود به بخش مربوطه روی تصاویر کلیک کنید)

 

جوایز سخت افزار جوایز سخت افزار جوایز سخت افزار

 

نشان Best Qualiy: یکی از مهمترین نشان ها از دید وبسایت سخت افزار، نشان “بهترین کیفیت” است. دریافت این نشان به عوامل متعددی بستگی دارد، برای مثال تعیین کننده ترین عامل برای ارزیابی کیفیت کارت گرافیک و مادربورد، نوع مدار رگولاتور و کامپوننت های آن و کیفیت ساخت بورد مدار چاپی یا PCB است. برخی از کمپانی ها به بهترین شکل ممکن روی این مسئله مانور داده اما به نوع خنک کننده و کیفیت آن چندان اهمیت نمی دهند، بدیهی است که در این مورد نمی توان از نشان “بهترین کیفیت” برای آن قطعه استفاده نمود.

نشان Best Performance: کارایی نیز یکی از مهمترین عوامل برای وبسایت سخت افزار به شمار می رود. برای مثال کارایی برای یک مادربورد به عواملی همچون پایداری و خنک سازی المان های حیاتی تحت سخت ترین شرایط کاری، عملکرد صحیح مدار رگولاتور و تامین ولتاژهای مورد نیاز و به موقع، محافظت از قطعاتی مانند پردازنده در شرایط بحرانی و البته توانمند بودن در بحث اورکلاکینگ برای مادربوردهای قدرتمند است. برای قطعات جانبی مانند انواع هدفون نیز انتظار پارامترهای مناسب مانند شفافیت، بلندی مناسب صدا، کمترین نشتسی از گوشی در کنار بیس مناسب داریم.

نشان Best Price Per Performance: مهمترین عامل در انتخاب نهایی کاربران، بهای پرداختی است. برخی از سازندگان بهای تمام و کمال را از کاربران دریافت کرده و برخی دیگر سعی می کنند برچسب قیمت کمتر و ترغیب کننده ای را روی محصولات خود درج کنند. در این قسمت با توجه به یک جمع بندی کلی ارزش نهایی محصول از دید وبسایت سخت افزار مشخص خواهد شد. دریافت نشان “بهترین قیمت در ازاء کارایی” به منزله ارزش خرید بسیار بالای آن محصول است.

نشان Best Design: طراحی یک بحث سلیقه ای و البته مهم از دید کاربران است. این روزها اکثر کمپانی از نورپردازی های مختلفی برای محصولات خود استفاده می کنند اما، فاکتور کارایی در حالت خاموش بودن محصول تعیین می شود. نوع رنگ بندی محصول، نوع چیدمان المان ها، نوع هیت سینک ها و غیره از جمله عوامل تعیین کننده در بحث طراحی هستند.

نشان Best Package: اهمیت بسته بندی در حد بقیه موارد نیست اما بهرحال یکی از موارد ارزیابی ما محسوب می شود. نوع لوازم جانبی و تکمیل بودن آنها، اندازه ی مناسب بسته بندی محصول و استحکام مورد نیاز، مهمترین عوامل تعیین کننده در دریافت نشان “بهترین بسته بندی” است.

نشان Best Features: دریافت نشان “بهترین امکانات” توسط قطعات شامل چندین دو بخش امکانات سخت افزاری و امکانات نرم  افزاری است. البته این نشان از قطعات مانند پردازنده یا حافظه های اصلی و همین طور ذخیره سازها حذف خواهد شد.

نشان Editor`s Choice: در نهایت قطعاتی که نشان “انتخاب نویسنده” را دریافت می کنند، حداقل توانستند 3 نشان از 6 نشان را کسب کنند.

 

جوایز سخت افزار