صفحه 63 از 63 نخستنخست ... 1353616263
نمایش نتایج: از 745 به 755 از 755

موضوع: سوالات و مشکلات مادربرد (Motherboard)

عضو جدید

Talking سوالات و مشکلات مادربرد (Motherboard)

سوال درباره تفاوت نوع Chipset مادربورد ASUS P5LD2-SE در دفترچه مادربورد با اطلاعات نرم افزاری
    مخلص دوستان با معرفت
    چرا روی جعبه و داخل دفترچه مادر بورد من نوشته شده (Chipset = Intel 945P Express) اما وقتی با برنامه های شناسایی سخت افزار مانند Dr.Hardware2005 یا برنامه Sisoftware Sandra مادر بورد را چک میکنم می نویسد (Express Chipset = Intel 945G ) علت چیست؟
    Motherboard Processor
    Main Memory Graphics Card
    Case & Cooling Power Supply
    ویرایش توسط Behnam_2337 : 15-12-2014 در ساعت 09:55 دلیل: تصحیح حروف

2. کاربر مقابل از ارسال useeme عزیز تشکر نموده است:

Aliover (28-06-2015)

کاربر سایت
    NAVID OC آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    منظورم از آفست این بود=Offset

خیلی عجیبه بایوس شما ولتاژ افست نداشته باشه روی تمامی بورد های Z87 و Z97 که موجوده.
    نوید جان ربطی به برند مادربرد نداره.
    بنده حدود 6 ماهی مادربرد Z87 گیمینگ msi داشتم هیچ مشکلی هم در بایوسش نداشت.
    تنها ایراد مادربرد های msi اینه که خوب بیس کلاک نمیزنن ولی این مورد شامل حال سری مخصوص اورکلاک(همون سری زرد رنگ) نمیشه.
    البته مادربرد های سری کلاسیک رو چندان تست نکردم صرفا برای چند تا از مشتری ها پروفایل OC ست میکردم ولی با این حال مشکلی نداشتن.
    ولی خوب ایا شما از یک بورد رده متوسطی چون سری کلاسیک انتظار اورکلاک و عملکرد بهینه بایوس رو دارید ؟
    چنین مشکلاتی پیش میاد و نمیشه تنها به برند گیر داد.خدا رو شکر مادربرد های ASUS که در بحث قات زدن بایوس ید طولانی دارن
    خصوصا در بحث شناخت و مدیریت سنسور ها
    تا اونجا که میدونم ماتریکس فعلا بهترین ارائه دهنده خدمات پس از فروش در کشور هست.اگر مادربرد گارانتی داره که چه بهتر مادربرد رو براتون تعویض میکنن.
    اگر نه که بازم ببرید گارانتی مشکل رو حل میکنن.
    احتمالاش هست IC بایوس مشکل پیدا کرده باشه.
    علی جان یه گزینه هست به نام Offset که یه سری عدد بر حسب در صد دارد ، +12.5 +25 +50 ,......
    فکر کنم برای دادن ولتاژ اضافی بیش از حد طبیعی از این گزینه استفاده می کنند.
    شما خودت حساب کن که من چرا 3770 K و برد Z77 گرفتم ؟ چون می خواستم اورکلاک کنم. اما از اورکلاک که بگذریم این مین حتی نیاز های عادی من را هم نتوانست حل کند! چه برسد به اورکلاک.از جمله مشکلاتش خراب بودن سخت افزاری بایوس اصلی A و عدم پایداری ؛ پرتی ولتاژ ، مشکلات عدیده بایوس و کار نکردن دو پورت ساتا ، کار نکردن پورت خروجی USB 3 و.........
    شاید تا الان بالای 10 تاپیک و پست فقط برای رفع مشکلات این مین زده شده باشد. آقا علی MSI چه خوب باشد چه بد باشد ، این تجربه من آخرین تجربه از برند MSI خواهد بود....
    Motherboard : MSI Z77 A GD 65 Processor : Core I7 3770K
    Main Memory : ADATA XPG 8 gig 2000 MHZ Graphics Card : N/A
    Case & Cooling : N/A Power Supply : ACbel 670 Wat

4. کاربر مقابل از ارسال NAVID OC عزیز تشکر نموده است:

Aliover (28-06-2015)

کاربر سایت
    NAVID OC آواتار ها

بچه ها الان نصف شبی سیستم خود به خود روشن شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این دیگه چه جورشه؟؟!!!!داشتم سکته می کردم .... مثل جن زده ها شدم الان!!!

Hardware Terminator
    Aliover آواتار ها
    نام
    علی کازر

نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    بچه ها الان نصف شبی سیستم خود به خود روشن شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این دیگه چه جورشه؟؟!!!!داشتم سکته می کردم .... مثل جن زده ها شدم الان!!!
    چند تا علت داره.
    یکی این که سیستم رو Sleep کنید که وقتی سیستم به مودم وصل باشه اون شروع به دریافت و ارسال دیتا کنه(مثلا ساخت لیست دانلود برای دانلود شبانه) که در این موقع سیستم از حالت Sleep خارج میشه.
    یا اینکه کیسشتون دقیقا از قسمت کلید روشن و خاموش اتصال بدنه داره. که باعث اتصال و روشن شدن میشه.
    احیانا از داخل بایوس تایمی مشخص نکردید که سیستم روشن بشه ؟
    مورد بعدی میتونه از باتری بایوستون باشه باتری رو با یه باتری دیگه تعویض کنید.
    پاور یا خود مین هم میتونن عامل این مشکل باشن یا حتی I/O ها
    تنظیمات بخش پاور در بایوس رو هم چک کن مثلا :

power option
    1- wake on lan
    wake on PM -2
    3- wake on ring

یه نکته خیلی ذهن منو مشغول کرده
    اینکه مگر بورد شما گارانتی نداشته ؟؟
    از اولین مشکلاتش شما باید بورد رو به ماتریکس تحویل میدادید.ماتریکس در 90 درصد موارد قطعات رو تعویض میکنه.
    نظر من اینه که مادربرد رو بده به مرکز خدمات ماتریکس اونا تعمیر کنن.
    Motherboard : ASRock Z170 OC Formula Processor : Intel Core i5 7600K
    Main Memory : G.skill 3200mhzcl14 2x8GB Graphics Card : MSI 7970 LIGHTNING CrossFireX
    Case & Cooling : MasterCase Pro5 &Corsair H100i Power Supply : GREEN GP-885B

=================================

7. 6 کاربر از ارسال Aliover عزیز تشکر نموده اند

AMD Radeon (29-06-2015),Don_Corleone (29-06-2015),Mehdi_FXX (30-06-2015),Mr. DB (29-06-2015),NAVID OC (29-06-2015),vandelin (29-06-2015)

مدیر ارشد انجمن
    Behnam_2337 آواتار ها
    نام
    Behnam

علی جان یه گزینه هست به نام Offset که یه سری عدد بر حسب در صد دارد ، +12.5 +25 +50 ,......
    فکر کنم برای دادن ولتاژ اضافی بیش از حد طبیعی از این گزینه استفاده می کنند.
    شما خودت حساب کن که من چرا 3770 K و برد Z77 گرفتم ؟ چون می خواستم اورکلاک کنم. اما از اورکلاک که بگذریم این مین حتی نیاز های عادی من را هم نتوانست حل کند! چه برسد به اورکلاک.از جمله مشکلاتش خراب بودن سخت افزاری بایوس اصلی A و عدم پایداری ؛ پرتی ولتاژ ، مشکلات عدیده بایوس و کار نکردن دو پورت ساتا ، کار نکردن پورت خروجی USB 3 و.........
    شاید تا الان بالای 10 تاپیک و پست فقط برای رفع مشکلات این مین زده شده باشد. آقا علی MSI چه خوب باشد چه بد باشد ، این تجربه من آخرین تجربه از برند MSI خواهد بود....
    نوید جان، متاسفانه msi تو بخش مادربردهای ارزان قیمت (لاو اند و برخی از میدرنج ها) خیلی خوب کار نکرده!
    در سالهای گذشته که بایوس مادربردهای ارزان قیمت تولیدیش بالای 80 درصد ایراد بایوسی داشتن و ....
    البته به جز یک مورد، ندیدم تا حالا مادربردهای msi به صورت سخت افزاری ایراد کارخانه ای داشته باشن.
    موردی داشتم که قابلیت Cool'N'Quiet یکی از مادربردهای این برند عمل نمی کرد. یعنی وقتی از بایوس به صورت دستی این گزینه رو فعال می کردی، فرکانس پردازنده در ویندوز ثابت بود.
    با بخش گارانتی هم صحبت کردم و حتی مادربرد رو براشون ارسال کردم، اما بعد از یک هفته گفتن مادربرد ایرادی نداره.
    جالب این که بخش فنی واژه Cool'N'Quiet براشون ناشناخته بود!! من می دونستم که باید چیپ بایوس مجدداً پروگرام یا تعویض بشه، اما نپذیرفتن که مشکل بایوس هست!
    از حق نباید گذشت که مادربردهای سری اورکلاکینگ و گیمینگ این برند از کیفیت و راندمان خیلی خوبی برخوردار هستن، اما بخشی از مادربردهای ارزان قیمت که مصرف کننده بیشتری هم داره، دچار پاره ای مشکلات به خصوص در بخش بایوس هستن.
    Motherboard : Asus M5A87 Processor : AMD Phenom II X2 555
    Main Memory : Crucial Tracer 2x2GB 1333 MHz Graphics Card : Palit Geforce 8600GT
    Case & Cooling : Green Hunter-Cooler Master TX3 Power Supply : Green GP520- Black

9. 4 کاربر از ارسال Behnam_2337 عزیز تشکر نموده اند

Aliover (29-06-2015),AMD Radeon (29-06-2015),Mehdi_FXX (30-06-2015),NAVID OC (29-06-2015)

کاربر سایت
    NAVID OC آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    چند تا علت داره.
    یکی این که سیستم رو Sleep کنید که وقتی سیستم به مودم وصل باشه اون شروع به دریافت و ارسال دیتا کنه(مثلا ساخت لیست دانلود برای دانلود شبانه) که در این موقع سیستم از حالت Sleep خارج میشه.
    یا اینکه کیسشتون دقیقا از قسمت کلید روشن و خاموش اتصال بدنه داره. که باعث اتصال و روشن شدن میشه.
    احیانا از داخل بایوس تایمی مشخص نکردید که سیستم روشن بشه ؟
    مورد بعدی میتونه از باتری بایوستون باشه باتری رو با یه باتری دیگه تعویض کنید.
    پاور یا خود مین هم میتونن عامل این مشکل باشن یا حتی I/O ها
    تنظیمات بخش پاور در بایوس رو هم چک کن مثلا :

power option
    1- wake on lan
    wake on PM -2
    3- wake on ring

یه نکته خیلی ذهن منو مشغول کرده
    اینکه مگر بورد شما گارانتی نداشته ؟؟
    از اولین مشکلاتش شما باید بورد رو به ماتریکس تحویل میدادید.ماتریکس در 90 درصد موارد قطعات رو تعویض میکنه.
    نظر من اینه که مادربرد رو بده به مرکز خدمات ماتریکس اونا تعمیر کنن.
    علی جان اگر می دونستی که من رفتم ماتریکس و اونا به من چی گفتن هیچ وقت این حرف را نمی زدی!!!
    تا اسم کلمه اورکلاک اوردم ، یارو با نهایت تعجب تو چشمام نگاه کرد گفت : اورکلاک؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! اصلا با این برد نباید اورکلاک کنی!!! برای اورکلاک باید از برد Mpower استفاده کنی!!! (تو دلم می خواستم بهش بگم که پارسال تا 5.8 گیگا هرتز با همین برد رسیدم)
    بعد بهم گفت برو همین الان یه Mpwoer بگیر !!! گفتم Mpower Z77 که دیگه موجود نیست! گفت خوب Z87 بگیر !!!! گفتم عزیزم پردازنده من 3770 است که به 1150 نمی خورد ، قیافشو اینجوری کرد و گفت برو یکم تحقیق کن!!! بعد بیا اینجا!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_2337 نمایش پست ها
    نوید جان، متاسفانه msi تو بخش مادربردهای ارزان قیمت (لاو اند و برخی از میدرنج ها) خیلی خوب کار نکرده!
    در سالهای گذشته که بایوس مادربردهای ارزان قیمت تولیدیش بالای 80 درصد ایراد بایوسی داشتن و ....
    البته به جز یک مورد، ندیدم تا حالا مادربردهای msi به صورت سخت افزاری ایراد کارخانه ای داشته باشن.
    موردی داشتم که قابلیت Cool'N'Quiet یکی از مادربردهای این برند عمل نمی کرد. یعنی وقتی از بایوس به صورت دستی این گزینه رو فعال می کردی، فرکانس پردازنده در ویندوز ثابت بود.
    با بخش گارانتی هم صحبت کردم و حتی مادربرد رو براشون ارسال کردم، اما بعد از یک هفته گفتن مادربرد ایرادی نداره.
    جالب این که بخش فنی واژه Cool'N'Quiet براشون ناشناخته بود!! من می دونستم که باید چیپ بایوس مجدداً پروگرام یا تعویض بشه، اما نپذیرفتن که مشکل بایوس هست!
    از حق نباید گذشت که مادربردهای سری اورکلاکینگ و گیمینگ این برند از کیفیت و راندمان خیلی خوبی برخوردار هستن، اما بخشی از مادربردهای ارزان قیمت که مصرف کننده بیشتری هم داره، دچار پاره ای مشکلات به خصوص در بخش بایوس هستن.
    ممنون از پاسخ گویی شما ، اما آیا واقعا برد من یک مین چیپ و ارزون حساب می شود؟

11. 2 کاربر از ارسال NAVID OC عزیز تشکر نموده اند

Aliover (29-06-2015),AMD Radeon (29-06-2015)

Hardware Terminator
    Aliover آواتار ها
    نام
    علی کازر

علی جان اگر می دونستی که من رفتم ماتریکس و اونا به من چی گفتن هیچ وقت این حرف را نمی زدی!!!
    تا اسم کلمه اورکلاک اوردم ، یارو با نهایت تعجب تو چشمام نگاه کرد گفت : اورکلاک؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! اصلا با این برد نباید اورکلاک کنی!!! برای اورکلاک باید از برد Mpower استفاده کنی!!! (تو دلم می خواستم بهش بگم که پارسال تا 5.8 گیگا هرتز با همین برد رسیدم)
    بعد بهم گفت برو همین الان یه Mpwoer بگیر !!! گفتم Mpower Z77 که دیگه موجود نیست! گفت خوب Z87 بگیر !!!! گفتم عزیزم پردازنده من 3770 است که به 1150 نمی خورد ، قیافشو اینجوری کرد و گفت برو یکم تحقیق کن!!! بعد بیا اینجا!!!

ممنون از پاسخ گویی شما ، اما آیا واقعا برد من یک مین چیپ و ارزون حساب می شود؟
    جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نوید جان دیشب پیش خودم گفتما الان بره ماتریکس، یه موقع به نوید همچین چیزی نگه
    هیچی دیگه من جای تو بودم به یارو میگفتم برو یه سی پی یو 1155 + بورد Z87 Mpower بیار . ببینم چه جوری میخوای سی پی یو رو بچپونی داخل اون سوکت. و الا جفت پا میرم تو حلقت
    واقعا وضعیت سطح اطلاعات افرادی که داخل این نمایندگی ها مشغول هستن، در شرایط بسیار دراماتیکی قرار داده

اره دیگه نوید جان در سری msi چهار رده مادربرد وجود داره

رده سبز رنگ که کاربردش در سیستم های جمع و جور هست.
    رده کلاسیک یا آبی شامل مادربرد های رده متوسط
    رده قرمز یا گیمینگ که جزو بورد های متوسط به بالا و تا حدوی هایند حساب میشه.
    و رده زرد رنگ که همون سری Power مخصوص اورکلاک

همون طور که آقا بهنام ذکرکردن سری گیمینگ واقعا کیفیت ساخت عالی داره.
    شما از طراحی هتسینگ ها بگیر تا بسته بندی اون محصول واقعا عالی کار شده.
    Motherboard : ASRock Z170 OC Formula Processor : Intel Core i5 7600K
    Main Memory : G.skill 3200mhzcl14 2x8GB Graphics Card : MSI 7970 LIGHTNING CrossFireX
    Case & Cooling : MasterCase Pro5 &Corsair H100i Power Supply : GREEN GP-885B
    ویرایش توسط Aliover : 29-06-2015 در ساعت 14:10

=================================

13. 5 کاربر از ارسال Aliover عزیز تشکر نموده اند

AMD Radeon (29-06-2015),Behnam_2337 (29-06-2015),Don_Corleone (30-06-2015),Mehdi_FXX (30-06-2015),NAVID OC (29-06-2015)

کاربر سایت

دوستان من الان یه Hero VII دارم ، قبلا هم یه Gigabyte EP43-S3L داشتم ، اسپیکرم عوض نشده ، احساس میکنم از وقتی که سیستم رو عوض کردم ، بلندی صدا خیلی کم شده ، مثلا فیلمی که روی ولوم 20 گوش میدادم ، الان باید روی 45-50 گوش بدم ، و ... ، کاری به کیفیت صدا ندارم ، منظورم فقط بلندی صداست ، آیا مشکل از مادربورد ـه ؟ (فکر نمیکنم ) ، یا اینکه طبیعی هست؟
    Motherboard Processor

15. 2 کاربر از ارسال Ali عزیز تشکر نموده اند

Aliover (30-06-2015),Mehdi_FXX (30-06-2015)

They Called Me Prophet
    Don_Corleone آواتار ها
    نام
    پژمان

نويد جان شما به خود دفتر مركزى تهران فرستادين بورد رو اين جواب رو دادن يا نمايندگى ها؟
    حتى براى يكى از اين ايراد ها هم اين بورد تعويض ميشه چه برسه به اينهمه مشكل
    Motherboard : Gigabyte X99 SOC Force Processor : Intel Xeon E5 2670 V3 12Core
    Main Memory : GSkill 4x4GB 3000MHz Graphics Card : MSI R9 270X Hawk
    Case & Cooling : CM HAF-X + TT BigWater780 Power Supply : Thermaltake ThoughPower
    Say hello to your friends, Mate

سوالات و مشکلات مادربرد (Motherboard)

Don't act like you don't know
    Know what I came for
    You take one, I take one
    You can't hide, you can't run
    Too late to turn back, This is the PAYBACK

17. 3 کاربر از ارسال Don_Corleone عزیز تشکر نموده اند

Aliover (30-06-2015),Mehdi_FXX (30-06-2015),NAVID OC (30-06-2015)

کاربر سایت
    NAVID OC آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Don_Corleone نمایش پست ها
    نويد جان شما به خود دفتر مركزى تهران فرستادين بورد رو اين جواب رو دادن يا نمايندگى ها؟
    حتى براى يكى از اين ايراد ها هم اين بورد تعويض ميشه چه برسه به اينهمه مشكل
    سلام بر استاد اعظم!
    گارانتی برد تمام شده و اگر هم تمام نشده بود با بلایی که من بر سر این برد اوردم بعید می دونم گارانتی قبول می کرد!!! :

[ برای مشاهده لینک ثبت نام کنید. ]

پارسال تا 5.8 گیگا هرتز زدم !

من برد را به نمایندگی شیراز بردم و به من گفت نمایندگی تهران هم خیلی محدود تعمیر می کنند و ...

19. 3 کاربر از ارسال NAVID OC عزیز تشکر نموده اند

Aliover (30-06-2015),AMD Radeon (30-06-2015),Don_Corleone (30-06-2015)

کاربر سایت

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali نمایش پست ها
    دوستان من الان یه Hero VII دارم ، قبلا هم یه Gigabyte EP43-S3L داشتم ، اسپیکرم عوض نشده ، احساس میکنم از وقتی که سیستم رو عوض کردم ، بلندی صدا خیلی کم شده ، مثلا فیلمی که روی ولوم 20 گوش میدادم ، الان باید روی 45-50 گوش بدم ، و ... ، کاری به کیفیت صدا ندارم ، منظورم فقط بلندی صداست ، آیا مشکل از مادربورد ـه ؟ (فکر نمیکنم ) ، یا اینکه طبیعی هست؟
    خوب چون قابلیت ویرایش نداشتم ، مجبور شدم ، نقل قول کنم ، با قابلیت SupremX و Realtek که بهشون زیاد کاری نداشتم ، تغییراتی دادم که شاهکار شد صدا ، هم کیفیت هم شدت و بلندی
    Motherboard Processor

21. 2 کاربر از ارسال Ali عزیز تشکر نموده اند

Aliover (01-07-2015),mojtaba79 (22-04-2017)

عضو جدید

نام
    N/A

سلام سوالی داشتم
    یه مین برد ازراک 890fx delux 4 هست که در لحظه نصب پردازنده برای اولین بار مین خراب شده یعنی مشکل براش پیش اومده. و فقط نشون یه تعمیرکار داده گفته برد درست نمیشه. به نظرتون چقدر احتمال داره درست بشه؟
    در اصل سوالم اینه به نظر شما نیاز به قطعه خاصی داره یا با مهارت بالا میشه درستش کرد. میدونم یکم بی معنی سوال. ولی شخصی آشنا دارم که در تعمیر برد مهارت بالایی داره و تعمیرکار هست ولی اگه قطعه خاصی از این برد سوخته باشه که مختص این برد باشه دیگه فایده نداره
    حالا از دوستان متخصص به نظرتون بردی که همون لحظه اول موقع نصب پردازنده مشکل براش پبش بیاد اساسی هست یا امیدی بهش هست؟ یا تعمیرکاری هست که با پست قطعه تعمیرش کنه؟

متشکرم
    Motherboard : asus 890GX GTD Pro Processor : 8320FX
    Main Memory : N/A Graphics Card : 260x
    Case & Cooling : N/A Power Supply : green 535

23. کاربر مقابل از ارسال 121rebyc عزیز تشکر نموده است:

Aliover (12-09-2016)

صفحه 63 از 63 نخستنخست ... 1353616263

کلمات کلیدی این موضوع