متن اصلی

کمپانی کولر مستر یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید کیس، منبع تغذیه، خنک کننده و لوازم جانبی رایانه‌های شخصی می‌باشد که امسال با دست پر به کامپیوتکس 2017 آمده است. این کمپانی در جریان کامپیوتکس 2017 چند خنک کننده‌ی پردازنده، کیس، منبع تغذیه و صفحه‌ی کلید معرفی نموده است که قصد داریم به طور مختصر با این محصولات آشنا شویم.

کولر مستر

خنک کننده‌های پردازنده معرفی شده در طول کامپیوتکس 2017 از سوی کولر مستر در دو بخش بادی و آبی دسته بندی می‌شوند. نخست خنک کننده‌ی Cooler master UFO با ظاهر بسیار جالب و جدید مشاهده می‌شود که این خنک کننده به دلیل شکل و طراحی خاص خود فاقد لوله‌ی انتقال حرارت می‌باشد، اما در عوض سطح تماس و پره‌های هیت‌سینک تماما از جنس فلز بسیار رسانای مس ساخته شده‌اند تا دفع هر چه سریع‌تر گرما به وسیله‌ی فن قدرتمند این کولر میسر شود. این خنک کننده مجهز به سیستم نورپردازی LED نیز می‌باشد که ظاهر آن را بسیار جذاب می‌کند.

Cooler master UFO

خنک کننده‌ی بعدی که مشاهده می‌نمائید، یک کولر بادی حرفه‌ای با نام MasterAir Maker 3DLV می‌باشد که احتمالا نسل بعدی خنک کننده‌‌ی MasterAir Maker 8 می‌باشد. این کولر بادی به سبب فضای زیادی که نیاز دارد، مناسب کیس‌های متوسط تا بزرگ می‌باشد. MasterAir Maker 3DLV دارای فن‌های مجهز به نورپردازی LED و دو برج هیت‌سینک می‌باشد.

MasterAir Maker 3DLV

خنک کننده‌های آبی معرفی شده توسط کولر مستر از سری MasterLiquid RGB این کمپانی هستند که با ظرفیت های متفاوت رادیاتور تولید شده‌اند. همان‌طور که از نام این محصولات پیدا است، این خنک کننده‌های آبی از سیستم نورپردازی RGB بهره می‌برند.

Computex 2017-Cooler master (2) Computex 2017-Cooler master (1)

از دیگر محصولات معرفی شده توسط کمپانی کولر مستر می‌توان به کیبوردهای RGB مجهز به کلید‌های Omron، دو موس جدید، هدست، کیس و چندین منبع تغذیه اشاره کرد. همان‌طور که می‌بینید، گستره‌ی محصولات معرفی شده توسط این کمپانی بسیار زیاد و متنوع است. به عنوان نمونه دو کیس MasterCase H500P و Cosmos و C700P را مورد بررسی اولیه قرار می‌دهیم، چرا که کیس‌های تولیدی کولر مستر خواهان زیادی دارند.

cm-c2017

کیس MasterCase H500P یک محصول حرفه‌ای از کمپانی کولر مستر و از سری محصولات HAF این شرکت می‌باشد که سابقه‌ی خوبی از خود به یادگار گذاشته‌اند. این کیس دارای یک تهویه مناسب و فضای کافی جهت نصب کارت‌های گرافیکی بزرگ و خنک کننده‌های بادی متوسط تا  نسبتا بزرگ می‌باشد. در پنل جلویی کیس دو فن خنک کننده مجهز به سیستم نورپردازی RGB قرار دارند که علاوه بر زیبایی به تهویه هر چه بهتر هوای داخل کیس کمک می‌کنند.

MasterCase H500P

 MasterCase H500P همچنین از یک سیستم مدیریت کابل بهره می‌برد تا سیم‌های اضافی داخل کیس مزاحمتی ایجاد نکنند و از طرفی جلوه‌ی ظاهری سیستم حفظ شود. به علاوه محصول مورد بحث ما دارای نگه‌دارنده‌ی کارت گرافیک می‌باشد که می‌تواند برای زمانی که یک کارت گرافیک سنگین نصب می‌نمائید، بسیار کارامد باشد. همه‌ی این امکانات در کنار سایر ویژگی‌های زیادی که این کیس دارد، تنها با قیمت 149 یورو قابل دست‌یابی توسط خریدار هستند. محصول نام‌برده نیمه‌ی دوم سال جاری عرضه خواهد شد.

Computex 2017-Cooler master (8)

محصول بعدی کیس C700P از سری پر طرفدار Cooler master Cosmos می‌باشد که فضای بیشتری نسبت به کیس‌های MasterCase در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این کیس از لحاظ تهویه شاید به دلیل درب یک‌تکه‌ی شیشه‌ای کمی ضعف داشته باشد، اما در عوض فضای کافی در اختیار شما قرار داده و ظاهر جذابی به سیستم شما می‌دهد. در کنار این سیستم نورپردازی RGB به کار گرفته شده در کیس یاد شده باعث جذابیت هر چه بیشتر آن گردیده است. C700P ایده آل برای نصب خنک کننده‌های آبی دارای رادیاتور بزرگ و همچنین مادربوردهای EATX می‌باشد. این محصول در نیمه‌ی دوم سال فعلی میلادی با قیمت 299 یورو عرضه خواهد شد.

C700P

منبع: Guru3d