متن اصلی

اگر شما نیز تاکنون اخبار نمایشگاه Computex 2017 را دنبال نماییده باشید حتماً به خاطر دارید که کمپانی محبوب کولر مستر با معرفی قطعات و سخت‌افزارهای نوین و منحصربه‌فردی در حوزه فعالیتی خود ورودی طوفانی را برای دنیا رقم زده است. درحالی‌که رسانه سخت‌افزار پیشتر با تدوین گزارشی تعدادی از محصولات جدید معرفی گشته از جانب کمپانی مذکور را خدمت خوانندگان محترم ارائه داده است، در این نوشته قصد داریم تا با معرفی تعداد فراتری از سخت‌افزارهای جذاب همچنان افتخارآفرینی‌های کولر مستر را اطلاع‌رسانی نماییم.

Cosmos-25th-Anniversary-Edition

کمپانی کولر مستر در پاسخ به بیست و پنجمین سالگرد خود در حوزه سخت‌افزارهای رایانه‌ای تعدادی از مدیران و افراد عالی‌رتبه رسانه‌های گوناگون را به دفتر کاری خود در کشور تایوان دعوت نماییده و با تدارک گردش و سیاحتی در مجموعه تولیدی قطعات از آن‌ها پذیرایی به عمل آورده است، اما این کمپانی افراد حاضر در نمایشگاه کامپیوتکس 2017 و دیگر علاقه‌مند سرتاسر جهان را نیز فراموش نکرده و با معرفی و رونمایی از محصولات متنوعی از آن‌ها قدردانی نموده است. درحالی‌که حرکت رو به جلوی کمپانی اشاره شده و ورود به دیگر حوزه‌های سخت‌افزارهای رایانه‌ای نظیر طراحی و تولید منابع تغذیه، ماوس و صفحه‌کلید، تجهیزات شخصی‌سازی جانبی و … در طول 25 سال عمر گهربار آن بسیار قابل ستایش می‌باشد، تعهد کمپانی مذکور به تولید محصولاتی با کیفیت و درخور مصرف‌کنندگان و با برخورداری از انواع و اقسام قابلیت‌های مختلف به‌عنوان اصلی‌ترین فاکتور تداوم حیات و رقابت با دیگر فعالان این حوزه برای کمپانی کولر مستر به شمار می‌رود. بهتر است دیگر مقدمه‌چینی را کنار گذاشته و به سراغ معرفی محصولات برویم.

کیس‌های رومیزی

بدون شک همگان کمپانی کولر مستر را با انواع و اقسام کیس‌های متنوع و در اندازه‌های گوناگون می‌شناسند. درحالی‌که محصولات معرفی گشته در دسته کیس‌های رایانه‌ای از مقیاس گسترده‌ای برخوردار می‌باشند، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده بالا و پشتیبانی از محدوده اندازه‌ای متنوع نیز آن‌ها را به نگینی در میان دیگر سخت‌افزارهای مربوطه تبدیل ساخته‌اند. محصولی که در این نوشته به سراغ آن رفته و قصد معرفی آن را در سرداریم به نام MasterBox Q300T شناخته می‌شود. کیس مذکور که در دسته محصولات سری Q دسته‌بندی می‌گردد با برخورداری از طراحی بسیار خلاقانه، اندازه کوچک و درعین‌حال قابلیت سرویس راحت و بدون دردسر انتخابی بسیار زیبا و وسوسه کننده جهت تهیه و استفاده از آن در پذیرایی منزل و یا مکان‌های به شمار می‌رود. طراحی مکعب مانند کیس نامبرده قابلیت قرار دهی مادربردی در ابعاد Micro-ATX را در بطن خود داشته و با استفاده از جداسازی پنل‌های جانبی، دسته‌های حمل‌کننده و درگاه‌های ورودی/خروجی می‌توان به سرهم‌بندی آن اقدام کرد.

MasterBox-Q300T_010

 از جمله دیگر کیس‌های معرفی گشته می‌توان به نمونه‌ محصولات MasterCase H500P و Cosmos C700P اشاره کرد که پیشتر به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

منابع تغذیه

اگر شما نیز به زیبایی و ظاهر فضای داخلی کیس خود اهمیت داده و از آشوب ایجادی ناشی از انبوه سیم‌ها و اتصالات متنفر هستید دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید، زیرا کمپانی کولر مستر با تکیه بر قدرت خلاقیت طراحان خود محصولات منابع تغذیه خود را به‌گونه‌ای توسعه داده است تا با بهره‌مندی از رنگ‌بندی‌های گوناگون در افزایش زیبایی فضای داخلی کیس شما مثمر الثمر واقع شود. یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که در افزایش جذابیت سخت‌افزارهای رایانه‌ای و طراحی محیطی تأثیرگذار است لامپ‌های LED می‌باشد. برقراری پیکربندی نورپردازی در فضای داخلی کیس با ترکیب و تلفیق رنگ‌های متنوع و یا استفاده از یک رنگ و گسترش آن به دیگر نقاط به‌وسیله قرارگیری لامپ‌های LED در موقعیت‌های مناسب و کلیدی در فزونی جذابیت‌های ظاهری یک کیس بسیار مفید واقع می‌گردند، اما این چشم‌نوازی زمانی بیشتر نمود پیدا می‌کند که پوسته و روکش سیم‌ها و اتصالات سخت‌افزارهای داخلی کیس نیز با نورپردازی در یک تراز قرار گرفته و همخوانی داشته باشد.

MasterBox-Q300L-MasterBox-Q300P-MasterBox-Q300T

همان‌طور که می‌دانید بخش عظیمی از سیم‌کشی‌های داخلی یک کیس از اتصالات منبع تغذیه نشات می‌گیرد، حال اگر ظاهر سخت‌افزار نامبرده با حال و هوای فضای داخلی تطابق نداشته باشد باید چه چاره‌ای اندیشید؟ اکنون زمان آن فرا رسیده است تا مجدداً حواسمان را به سمت کمپانی کولر مستر متمرکز کنیم تا با معرفی منابع تغذیه سری MasterWatt با بهره‌مندی از اتصالات سیم‌کشی و روکش‌های پیش‌فرض در انواع و اقسام رنگ‌بندی‌های متنوع دست ما را در سفارشی‌سازی و تدارک تغییرات با توجه به علایق و سلایق شخصی باز کند. تمامی کابل‌های توسعه یافته برای منابع تغذیه اشاره شده توسط کمپانی کولر مستر بررسی و پس از دریافت تصدیق و گواهی‌های مربوطه راهی دست مصرف‌کنندگان می‌گردد.

MWE-Series-696x522

در میان منابع تغذیه نامبرده یکی از آن‌ها به دلیل طراحی منحصربه‌فرد در کانون توجه قرار گرفته است. محصول اشاره شده که به‌منظور کاهش نویز تولیدی هیچ‌گونه سخت‌افزار فنی را در بطن خود قرار نداده است به‌صورت کلی از ساختاری بدون فن بهره می‌برد. در حالی که تولید منابع تغذیه با بهره‌مندی از نحوه طراحی و ساختار فوق تقریباً جدید به شمار رفته و اخیراً به دنیای سخت‌افزارهای رایانه‌ای ورود پیدا کرده است، اما قدرت فراوان و روحیه ریسک‌پذیری کمپانی کولر مستر را از گرویدن به آن باز نداشته‌اند. بر طبق گفته مهندسان و طراحان، منبع تغذیه اشاره شده با توجه به ایجاد محدودیت در ولتاژ ریل‌های خروجی و عدم استفاده از المان‌های داخلی تولید کننده توان‌های بالا موفق شده است تا در شرایط اعمال بار الکتریکی معمولی با حرارت تولیدی تنها 40 درجه سانتی‌گراد به فعالیت بپردازد که این خود نیاز به فن جهت خنک‌سازی سخت‌افزار را مرتفع نموده است. کلاس تیتانیوم (Titanium) و استفاده از المان‌های داخلی با کیفیت از جمله دیگر مشخصه‌های منبع تغذیه معرفی گردیده به شمار می‌روند.

MWE-Gold-750

تجهیزات جانبی

کمپانی کولر مستر ورود خود به دنیای طراحی و ساخت تجهیزات جانبی را مدتی است که به‌صورت رسمی اعلام و اکنون با معرفی محصولات جدیدی از جمله تعداد دو سخت‌افزار ماوس، دو سخت‌افزار صفحه‌کلید و یک هدست آن را گسترش داده است.

کلیدهای شناور موجود بر روی صفحه‌کلید‌های MK750 و MS120 با برخورداری از نورپردازی منحصربه‌فرد قابلیت رؤیت و نمایش آن‌ها را به سطح جدیدی منتقل کرده است. تنظیمات شخصی‌سازی مربوطه با توجه به حافظه‌های داخلی می‌توانند در سخت‌افزار ذخیره‎‌سازی شده و دیگر وابسته به نرم‌افزارهای خارجی جهت ایجاد تغییرات نمی‌باشند.

MasterKeys-MK750_02

سخت‌افزارهای ماوس معرفی گردیده بر پایه دست راست انسان توسعه یافته و نحوه طراحی آن‌ها نیز به‌گونه‌ای اختصاصی جهت استفاده توسط کف دست و یا پنجه صورت پذیرفته است (افراد با توجه سلیقه و راحتی خود می‌توانند در هر دو حالت از آن‌ها استفاده کننده).

MasterMouse-MM530-MM520

از جمله دیگر تجهیزات جانبی معرفی شده می‌توان به هاب کنترل‌گر نواره‌ها و لامپ‌های LED اشاره کرد که برای آن دسته از افرادی که سخت‌افزار مادربرد آن‌ها ورودی مربوطه را جهت کنترل نورپردازی فضای داخلی کیس بهره‌مند نمی‌باشد بسیار مفید واقع می‌گردد. هاب کنترل‌گر اشاره شده با فراهم آوردن قابلیت اتصال تمامی نوارهای LED به خود و استفاده از نرم‌افزار بستری قابل انعطاف را جهت مدیریت نورپردازی رایانه شخصی فراهم می‌آورد. علاوه بر آن کمپانی کولر مستر اعلام داشته است که هاب نامبرده از قابلیت کنترل و هدایت چراغ‌های LED RGB خنک‌کننده‌های Wraith Max پردازنده‌های مرکزی Ryzen 7 نیز برخوردار است.

Accessories-for-MasterFan_010

منبع: NLT