متن اصلی

اگر شما نیز از دسته استفاده‌کنندگان دیرینه شبکه اجتماعی اینستاگرام بوده و تاکنون مدت‌زمان فراوانی را به اشتراک محتوا به‌وسیله آن اختصاص داده‌اید حتماً به خاطر می‌آورید که شبکه نامبرده اخیراً با پای در میدان گذاشتن رقبای جدید و قدرتمند احساس خطر کرده و در جهت حفظ مخاطبان و برآورده سازی نیازهای آن‌ها تغییرات بسیاری را به خود دیده است. دگرگونی‌های ایجاد شده که در قالب مواردی از قبیل افزایش طول مدت‌ زمان فایل‌های ویدئویی به اشتراک گذاشته شده، افزایش پالایه‌ها و افکت‌های قابل نصب بر روی تصاویر پیش از ارسال نهایی آن‌ها، پست موقت (استوری) و … به چشم می‌خورند همگی در کنار یکدیگر تجربه ناب و فراموش نشدنی را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورند، اما عدم وجود قابلیتی همچنان به‌طور واضح حس شده و کمبود آن برای برخی از اشخاص کاملاً ملموس می‌باشد.

افرادی که علاقه بسیاری به اشتراک لحظه به لحظه زندگی خود با دنیا را داشته و فاصله ارسال پست‌های آن‌ها به کمتر از چند ساعت می‌رسد حتماً با پدیده مواجه با توده انبوهی از انواع و اقسام تصاویر و فایل‌های ویدئویی جدید و قدیمی آشنایی دارند. تصویر سلفی که پیشتر با دوربین تلفن همراه از خود انداخته و شرایط حاکم بر محیط شما را وادار به اشتراک آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام نموده است شاید در روزهای آتیه آن‌چنان زیبا و فریبنده به چشم نیامده و به نظر شخصی خود اگر به‌صورت عمومی توسط همگان قابل مشاهده نباشد بهتر است؛ و یا لحظاتی که پیشتر به اشتراک آن‌ها اقدام نموده‌اید اکنون خاطرات دردناک و ناراحت‌کننده‌ای را برای شما تداعی می‌کنند. مطمئناً یکی از اولین راه‌حل‌هایی که به‌منظور حل مشکل نامبرده به ذهن می‌رسد پاک کردن پست مربوطه و حذف آن از صفحه روزگار می‌باشد، اما در مواردی که منبع اصلی در دسترس نبوده و یا جهت انجام عمل فوق دو دل می‌باشید چاره‌ای جز کنار آمدن با آن را ندارید. خوشبختانه سازندگان شبکه اجتماعی بسیار محبوب و پهناور اینستاگرام در تدارک تغییرات مربوطه قابلیت جدید و منحصربه‌فردی را در بطن محصول خود گنجانده‌اند که به افراد این اجازه را می‌دهد تا محتوای اشتراکی خود را به‌منظور انعطاف‌پذیری بیشتر بایگانی کرده و از حذف آن اجتناب نمایند که در این مقاله آموزشی کوتاه به طریقه چگونگی انجام آن می‌پردازیم.

روند انجام عمل بایگانی پست‌های ارسالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار ساده انجام شده و به‌هیچ‌عنوان مهارت‌های فنی گوناگونی را نیازمند نمی‌باشد. کافی است پس از گشودن نرم‌افزار اینستاگرام به صفحه شخصی (پروفایل) خود را مراجعه کرده و سپس تصویر (و یا فایل ویدئویی) مورد نظر خود را بگشایید.

اکنون بر روی علامت سه‌نقطه موجود در گوشه سمت راست بالایی صفحه یک مرتبه کلیک کرده و سپس از طریق منوی شناور گشوده شده گزینه Archive را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که محتوا بلافاصله از میان پست‌های اشتراکی ناپدید شده و دیگر قابل مشاهده نمی‌باشد.

instagram-content-archive

حال به‌منظور دسترسی به بخش بایگانی حساب کاربری خود کافی است مجدداً به صفحه شخصی مراجعه کرده و بر روی علامت ساعت موجود در سمت راست بالایی صفحه یک مرتبه کلیک کنید.

instagram-archive-screen

بازگردانی مجدداً پست‌های اشتراکی یا به‌عبارتی‌دیگر خروج آن‌ها از حالت بایگانی با گشودن مجدداً محتوا و سپس کلیک بر روی علامت سه‌نقطه و انتخاب گزینه Show on profile از طریق منوی کشویی نمایان شده صورت می‌پذیرد.

instagram-content-archive-remove

بایگانی پست‌های مورد نظر در شبکه اجتماعی اینستاگرام بر طبق زمان ارسال محتوا صورت می‌پذیرد، به این صورت که هنگامی‌که پست مربوطه را از حالت بایگانی خارج می‌کنید وضعیت آن مجدداً در موقعیت اولیه بازگردانی شده و به ابتدای پست‌های ارسالی منتقل نمی‌شود. زمانیکه یک محتوا در حالت بایگانی قرار می‌گیرد دیگر به‌صورت عمومی قابل مشاهده نبوده و از دید همگان مخفی می‌شود. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که به‌روز بودن نرم‌افزار اینستاگرام به آخرین نسخه توسعه یافته از جمله پیش‌نیازهای لازمه جهت پیشبرد روند آموزش فعلی می‌باشد.