متن اصلی

این اولین بار نیست که بر روی گوگل استور تعدادی نرم افزار مضر یافت می‌شوند و متاسفانه سابقه‌ی طولانی گوگل استور و همچنین سایر مارکت‌های اندرویدی در داشتن این مشکل اصلا رضایت بخش نیست، اما به دلیل تائید همه جانبه استور گوگل توسط کمپانی گوگل انتظار می‌رود حداقل این مارکت بزرگ کم‌تر دچار چنین بد افزارهایی باشد. بر اساس گزارش Trend Micro در حال حاضر بیش از 800 اپلیکشن اندرویدی رایگان موجود در گوگل استور متاسفانه آلوده به Xavier هستند.

Xavier

Xavier یک ابزار کمکی برای برنامه نویسان اندرویدی می‌باشد که غالبا با قرار دادن آن در نرم افزارهای رایگان اندرویدی، کسب درامد انجام می‌شود و یا حتی بعضی از مارکت‌های اندرویدی برنامه نویس را ملزم به قرار دادن این کتابخانه تبلیغاتی می‌کنند. ماهیت Xavier تا چند سال گذشته به اندازه‌ی حالا مضر نبود، اما تحقیقات نشان داده‌اند که این ابزار در طی دو سال اخیر روند تغییر به سمت بد افزار را طی کرده است. Xavier می‌تواند اطلاعات موجود در حافظه‌ی داخلی یا حتی sd کارت اسمارت فون شما را جمع آوری و به سرور خاص خود ارسال کند. بد افزار یاد شده این قابلیت را دارد که به سرور اتصال پیدا کرده و به روز رسانی‌های لازم را برای اجرای دستور العمل‌های مخرب بعدی خود دانلود کند.

Xavier

متاسفانه Xavier آن‌قدر هوشمند و پر قدرت ساخته شده است که توسط ضد ویروس‌ها شناسایی نمی‌شود و در کمال امنیت به کارهای مخرب خود ادامه می‌دهد. جهت جلوگیری از نصب بد افزار مورد بحث ما بر روی گوشی هوشمند اندرویدی، باید قبل از دانلود نرم افزارها توضیحات داده شده را کاملا مطالعه کرد و همچنین تنها از نرم افزارهایی که توسط توسعه دهندگان مطمئن ساخته شده است، استفاده نمود.

منبع: PhoneArena