متن اصلی

اگر شما نیز از آن دسته افرادی می‌باشید که تعداد چندین حساب کاربری را در شبکه اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار اینستاگرام (Instagram) میزبان بوده و دائماً در حال تغییر وضعیت و مراجعه بین آن‌ها می‌باشید، مطمئناً عدم وجود راه و روشی به‌منظور ساده نمودن روند عملیات انتقال و دسترسی به حساب‌های مختلف خود در فراهم آوردن اسباب ناراحتی و نارضایتی مزید بر علت می‌گردد. صرف‌نظر از محبوبیت فراوان شبکه اجتماعی نامبرده و یا پرداختن به دلایلی که یک شخص چرا باید از تعداد چندین حساب کاربری بهره‌مند باشد، پیش از عرضه بسته‌های به‌روزرسانی اخیر توسعه یافته و افزودن ویژگی‌های جذابی نظیر قابلیت به اشتراک‌گذاری پست‌های سریع و با محدودیت زمانی مشخص که تحت عنوان استوری (Story) از آن‌ها یاد می‌شود، عدم وجود مکانیسمی به‌منظور تغییر حساب کاربری و تعویض آن صدای بسیاری از مشترکان دارنده اکانت‌های مختلف را در آورده و پیوسته بازخوردهایی را در جهت فراهم آوردن ویژگی‌ فوق به سازندگان شبکه اجتماعی مذکور ارجاع داده‌اند. حال به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اینستاگرام سرانجام خواسته مصرف‌کنندگان خود را اجابت نموده و با افزودن ویژگی تعویض حساب کاربری به بخش تنظیمات پایانه سرویس‌گیرنده موانع موجود و سد راه تغییر و دسترسی به حساب‌های شخصی مختلف را هموار کرده است که در این مقاله آموزشی کوتاه به طریقه چگونگی انجام آن می‌پردازیم.

تا پیش از فراهم آوردن مکانیسمی که در ادامه قصد معرفی آن را در سر داریم، تغییر کاربر با استفاده از روش‌هایی نظیر خروج از حساب فعلی و سپس ورود مجدد به حساب مربوطه و یا استفاده از چندین تلفن همراه جهت دسترسی هم‌زمان و در لحظه به‌تمامی حساب‌ها صورت می‌پذیرفته است که خود مشکلات فراوانی را برای دارندگان به ارمغان می‌آورد. مطمئناً تعویض پیوسته حساب‌های شخصی و مراجعه چندباره به حساب کاری و شخصی خود جهت بررسی اعلان‌های دریافتی در طول روز و یا استفاده چندین نفر از یک تلفن همراه بغیر وجود روشی جهت تعویض سریع حساب‌های شخصی بدون نیاز به خروج از نشست فعلی بسیار ناراحت کننده می‌باشد. ذکر این نکته نیز ضروری است که پیشبرد روند نوشته فعلی و وجود گزینه‌های اشاره شده در ادامه منوط به دریافت آخرین بسته به‌روزرسانی عرضه گردیده برای نرم‌افزار اینستاگرام، یا به عبارتی دیگر آپدیت بودن برنامه می‌باشد.

ابتدا نرم‌افزار اینستاگرام را گشوده و سپس به صفحه حساب کاربری خود مراجعه کنید.

اکنون بر روی کلید منوی قرار گرفته در قسمت بالایی صفحه به‌منظور ورود به بخش تنظیمات نرم‌افزار کلیک کنید. این کلید با توجه به سیستم‌عامل تلفن همراه ممکن است اشکال متفاوتی داشته و به شکل یک آیکون چرخ دنده (در سیستم‌عامل iOS) و یا سه نقطه (در سیستم‌عامل آندروید) ظاهر گردد.

instagram-options-button

پس از مراجعه به بخش تنظیمات، ابتدا صفحه را به انتها هدایت کرده و پس از یافتن ورودی Add Account بر روی آن کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که صفحه دیگری جهت افزودن حساب کاربری ثانویه نمایان می‌گردد. اکنون با درج نام کاربری و گذرواژه عبوری و کلیک بر روی کلید Log In، به حساب کاربری دیگر خود مراجعه کرده و مستقیماً آن را در داخل نرم‌افزار اضافه نمایید.

instagram-options-screen-add-account

حال به‌منظور تغییر حساب و دسترسی به اکانت ثانویه کافی است مجدداً به صفحه حساب کاربری خود مراجعه کرده و سپس از طریق منوی کشویی نمایان شده در قسمت بالایی پنجره به تعویض حساب شخصی خود اقدام کنید. این مورد به صورت بلادرنگ انجام شده و نیازی به خروج از نرم‌افزار و ورود دوباره به آن نیست.

instagram-account-switch

درصورتی‌که قصد دارید حساب کاربری به خصوصی را از میان نشست‌های فعلی منفصل ساخته و اقدام به خروج از آن کنید کافی است پس از انتخاب اکانت مربوطه و مراجعه به صفحه تنظیمات نرم‌افزار، بر روی ورودی … Log Out of در قسمت انتهایی کلیک کنید. کلیک بر روی گزینه Log out of All Accounts به خروج از تمامی حساب‌های شخصی منتهی می‌گردد.

instagram-account-logout

اگرچه قابلیت معرفی شده در مقاله آموزشی فعلی در مرتفع سازی بسیاری از مشکلات سد راه تغییر حساب‌های کاربری بسیار مثمر الثمر واقع می‌گردد، اما یکی از اشکالاتی که می‌توان به آن نسبت داد عدم به‌روزرسانی موازی و هم‌زمان تمامی حساب‌ها و دریافت اعلان از طریق آن‌ها می‌باشد. خوشبختانه برخلاف دیگر شبکه‌های مشهور و محبوب اجتماعی نظیر فیس‌بوک که تنها به هویت اصلی و واقعی مشترکان گره خورده‌اند، عدم وابستگی عملکرد اینستاگرام به اطلاعات دنیای واقعی نظیر سن، جنسیت، نام و نام خانوادگی حقیقی و … راه را برای ساخت حساب کاربری برای انواع المان‌های گوناگون باز گذاشته و فرد می‌تواند برای حیوان خانگی و یا حتی توپ خود یک حساب ایجاد کرده و سپس به به‌روزرسانی آن‌ها اقدام نماید.