متن اصلی

Microsoft-Fluent-Design

شاید بتوان رونمایی از زبان جدید رابط کاربری ویندوز 10 را مهم ترین و جالب ترین اتفاق روز دوم کنفرانس مایکروسافت تصور کرد. رابط کاربری Fluent Design در آینده ای نزدیک به یکی از مهم ترین تغییرات Build 2017 مبدل خواهد شد. باید اعتراف کرد که با نگاهی به تصاویر منتشر شده از این زبان، با طراحی بسیار چشم نوازی روبه رو هستیم.

از همان روز های نخست رونمایی از ویندوز 10، مایکروسافت بیشترین توجه خود را بر روی توسعه یک هسته یکپارچه معطوف نمود. اما با انتشار آپدیت های جدید، شاهد تغییرات گرافیکی و ظاهری ریز و درشتی هستیم که نشان از توجه این کمپانی به بخش ظاهری سیستم عامل ویندوز دارد. زبان طراحی Fluent Design ظاهر بسیار مدرن تری را به محیط سیستم عامل می بخشد و به نوعی تلفیق ویندوز ویستا و استایل فلت مانند ویندوز 10 می باشد.

همان طور که مطلع هستید، کمپانی مایکروسافت اعلام کرده است که پاییز امسال شاهد استفاده از زبان طراحی جدید Fluent Design در برخی از نرم افزار های ویندوز خواهیم بود. همچنین گفته شده به روزرسانی Creator بعدی پاییز امسال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. به گفته جو بلفیوره، قائم‌مقام واحد ویندوز و دستگاه‌های مایکروسافت، زبان طراحی جدید بر اساس نور، عمق، حرکت، متریال و مقیاس ها تکامل خواهد یافت و همان طور که در ویدئو مشاهده خواهید کرد، این زبان به مرور در بند به بند ویندوز از پوسته تا اپلکیشن ها و حتی نحوه باز و بسته شدن نرم افزار ها استفاده خواهد شد.