متن اصلی

اگر شما نیز از آن دسته دارندگان نسخه چهارم کنسول محبوب پلی‌استیشن می‌باشید که آخرین بسته به‌روزرسانی عرضه گردیده را دانلود و هم‌اکنون به استفاده از مبادرت می‌ورزد صرف‌نظر از بهینه‌سازی انجام پذیرفته و روانی فراتر حس عملکردی دستگاه، حتماً تاکنون به این نکته پی برده‌ای که کمپانی سونی قابلیت‌ها و گزینه‌های فراوانی را در خفا و به‌واسطه بسته نامبرده به جدیدترین کنسول خود افزوده است که در جهت فراهم آوردن جذابیت و سفارشی‌سازی بخش نرم‌افزاری مطابق با علایق و سلایق فردی تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بنیادی که موجودیت آن در بطن طیف عظیمی از وسیله‌های بهره‌مند از رابط کاربری گرافیکی لازم و ضروری بوده و کاربران بسیار زیادی با عرضه درخواست‌های خود خواستار استفاده از آن بوده‌اند تغییر تصویر پس‌زمینه قابل مشاهده در صفحه ابتدایی کنسول PlayStation 4 و گزینش نمونه مورد نظر خود می‌باشد که متأسفانه مکرراً توسط کمپانی سونی نادیده گرفته و اهمیتی به آن داده نشده است، اما این مهم سرانجام در جدیدترین بسته به‌روزرسانی عرضه گردیده به دستگاه افزوده و توانایی استفاده از آن فراهم گشته است که در این مقاله آموزشی کوتاه به طریقه چگونگی انجام آن می‌پردازیم. لازم به ذکر نیست که به‌روز بودن دستگاه به نسخه 4.50 بسته عرضه گردیده از جمله پیش‌نیازهای لازمه جهت پیشبرد روند نوشته فعلی می‌باشد.

پس از اطمینان حاصل نماییدن از به‌روز بودن دستگاه ابتدا به بخش تنظیمات یا به‌عبارتی‌دیگر Setting دستگاه کنسول مراجعه کرده و سپس از میان انبوه گزینه‌های موجود ورودی Themes را گزینش نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش پوسته‌های قابل انتخاب و تنظیمات مربوط به آن‌ها نمایان می‌گردد.

playstation4-settings-themes

در صفحه جدید نمایان گردیده ابتدا ورودی Select Theme را انتخاب و سپس با هدایت صفحه به انتهای فهرست گزینه Custom را برگزینید.

playstation4-settings-select-theme

اکنون بر روی گزینه Select Image جهت ورود به صفحه گزینش تصاویر موجود کلیک و سپس نمونه مورد نظر و سلیقه خود را انتخاب نمایید. متأسفانه محدودیت‌های فعلی حال حاضر در جدیدترین بسته به‌روزرسانی عرضه گردیده تنها قابلیت برداشت تصویر از میان اسکرین شات‌های پیشتر تهیه گشته را فراهم می‌آورد، اما انتظار می‌رود که کمپانی سونی مکانیسم‌ نامبرده را بسط و گستردگی آن را به‌منظور گزینش طیف عظیمی از تصاویر مختلف را افزایش دهد.

playstation4-select-theme-select-image

حال پس از انتخاب تصویر مورد نظر خود با کلیک بر روی گزینه Apply تمامی تغییرات انجام پذیرفته را ذخیره و سپس به استفاده از دستگاه کنسول خود مطابق با پوسته‌ای کاملاً شخصی بپردازید، اما ذکر این نکته نیز ضروری است که گزینه‌های جذاب دیگری به‌منظور سفارشی‌سازی فراتر این مهم پیش از کلیک بر روی گزینه نامبرده همچنان حاضر می‌باشند که پرداختن به آن‌ها خالی از لطف نیست.

اگر مجدداً به صفحه انتخاب تصویر شخصی و تنظیمات مربوطه مراجعه کنید مشاهده می‌نمایید که گزینه‌ای تحت عنوان Make Function Area Dim نیز حاضر می‌باشد که کارکرد آن با تیره و تاریک نماییدن ناحیه عملکردی قابل مشاهده در صفحه نمایشگر به‌منظور فراهم آوردن قابلیت دید فراتر و عدم آمیختگی و ترکیب گزینه‌ها و کلیدهای موجود با تصویر پس‌زمینه انتخابی نمود پیدا می‌کند. علاوه بر آن گزینه Select Color در جهت انتخاب لون و شخصی‌سازی رنگ منوها و گزینه‌های مرتبط با آن نیز در بطن صفحه فعلی قابل گزینش می‌باشد.

playstation4-select-theme-dim-function-arae

اگر چه قابلیت افزوده شده به جدیدترین بسته به‌روزرسانی اشاره گردیده هم‌اکنون از محدودیت‎‌های هنگفتی در سفارشی‌سازی تصویر پس‌زمینه رنج می‌برد، اما وجود آن نشانه‌ اندکی بر احترام به مصرف‌کننده و تحکیم مشتری از جانب کمپانی سازنده تلقی می‌گردد. امید می‌رود که این مهم با گسترش بیشتر خود و تحت پوشش در آوردن گزینه‌های متفاوت دست کاربر را در شخصی‌سازی‌های فراتر بازتر نماید.