متن اصلی

بدون شک هنگامی‌که صحبت از سیستم‌عامل آندروید و نصب نرم‌افزارهای توسعه یافته بر پایه محصول نامبرده به میان می‌آید فروشگاه گسترده و عظیم کمپانی قدرتمند گوگل که تحت عنوان Google Play مورد شناخت واقع می‌گردد به‌عنوان منبعی هنگفت و انتهاناپذیر از انواع اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف به‌عنوان نگینی طلایه‌دار در دسترسی به محصولات نرم‌افزاری گوناگون خودنمایی می‌کند؛ اما همان‌طور که مستحضر هستید مشکلات موجود در سد راه دستیابی به فروشگاه فوق و برنامه‌های قرار گرفته در بطن آن در حال حاضر و به سبب برخی از اختلافات موجود در میان دو انتها به‌آسانی منفصل نگشته و مراجعه‌کنندگان دارنده نشانی‌های اینترنتی کشور ایران معمولاً در دانلود و دریافت بخشی از محصولات نرم‌افزاری موجود مشکلاتی را سد راه خود مشاهده نماییده و پیغام “این نرم‌افزار در کشور شما قابل دسترسی نمی‌باشد” اغلب به چشم می‌خورد. درحالی‌که سایت‌ها و رسانه‌های داخلی بزرگ و گسترده‌ای هم‌اکنون در حال فعالیت به‌منظور فراهم آوردن نرم‌افزارهای خارج از دسترس و واگذاری رایگان آن‌ها در اختیار مراجعه‌کنندگان و بازدیدکنندگان خود هستند، اما دستیابی به فروشگاه مذکور و دریافت مستقیم برنامه مورد نظر همچنان به‌عنوان گزینه‌ای مطرح برقرار می‌باشد. در این مقاله آموزشی کوتاه با یکدیگر رویه و روشی را می‌آموزیم تا با استفاده از نرم‌افزار محبوب پیام‌رسان تلگرام و تمسک جستن به رباتی بسیار کاربردی بتوان به‌آسانی به‌تمامی و یا بخش عظیمی از محصولات نرم‌افزاری قرار گرفته در پایگاه داده فروشگاه کمپانی گوگل دسترسی پیدا کرده و پس از مستقیم سازی لینک دانلود به دریافت آن‌ها مبادرت ورزید. رباتی که در ادامه قصد معرفی آن را در سر داریم به‌صورت کاملاً رایگان به فعالیت پرداخته و مبلغی را جهت عملکرد خود از کاربر طلب نمی‌نماید.

ابتدا ربات مربوطه را با تایپ شناسه کاربری apkdl_bot@ در قسمت نوار ابزار جستجوی نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام نمایان سازید، مشاهده می‌نمایید که ورودی آن بلافاصله در قالب فهرستی نمایان می‌گردد که با کلیک بر روی آن به صفحه گفتگوی خصوصی هدایت می‌شوید.

apk-download-telegram-bot

نرم‌افزار مرورگر موجود بر روی رایانه شخصی و یا دستگاه تلفن همراه خود را گشوده و پس از مراجعه به سایت فروشگاه گوگل و یافتن اپلیکیشن مورد نظر، لینک صفحه جاری آن را از طریق نوار جستجوی آدرس‌های اینترنتی کپی نمایید (با انتخاب لینک صفحه و سپس فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + C موجود بر روی سخت‌افزار صفحه‌کلید).

play-store-software-page-link

اکنون مجدداً به صفحه گفتگوی شخصی تلگرام مراجعه کرده و سپس لینک انتخابی مربوطه در مرحله پیشین را برای ربات ارسال نماییده و اندکی شکیبا باشید. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه مشاهده می‌نمایید که پیش‌نمایشی از نرم‌افزار گزینش یافته و مورد نظر همراه با تمامی ویژگی‌های آن نظیر نام تجاری، عنوان فایل دانلودی برنامه، تاریخ ثبت در فروشگاه و اندازه فایل در قالب پیغامی از جانب ربات برای شما ارسال می‌گردد.

apk-download-telegram-bot-link-preview

اکنون کافی است عنوان فایل پروژه برنامه‌ انتخابی را تحت پسوندی پس از دستور _download/ مجدداً برای ربات ارسال کرده و یا مستقیماً بر روی لینک موجود در پیغام پیش‌نمایش ارسالی از جانب ربات کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که پس از پردازش نرم‌افزار و سپس آپلود موفقیت‌آمیز آن، لینک دانلود مستقیم در دو حالت دریافت از طریق تلگرام و یا با استفاده از مرورگر صفحات اینترنتی مجدداً برای شما ارسال می‌گردد.

apk-download-telegram-bot-download

ذکر این نکته نیز ضروری است که مدت زمان به طول انجامیده جهت پردازش لینک انتخابی با توجه به حجم برنامه و یا سرعت پاسخ‌گویی سرویس‌دهنده‌های تلگرام بین چند ثانیه تا چند دقیقه متغیر می‌باشد. اکنون کافی است به دانلود فایل APK ارسالی از طریق ربات مبادرت ورزیده و سپس به نصب آن بر روی دستگاه تلفن همراه خود اقدام کنید.

apk-download-telegram-bot-file-link

درصورتی‌که دسترسی به نرم‌افزار مرورگر صفحات اینترنتی به‌منظور دریافت لینک صفحه اپلیکشن مدنظر به هر دلیلی میسر نبوده و قصد دارید که عمل نامبرده را مستقیماً از طریق برنامه Play Store نصب شده بر روی تلفن همراه خود اجرا نمایید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

ابتدا نرم‌افزار Play Store نصب شده بر روی دستگاه تلفن همراه را گشوده و سپس به جستجوی برنامه مورد نظر خود اقدام کنید.

پس از یافتن برنامه مربوطه و گشودن برگه ورودی آن ابتدا صفحه را اندکی به پایین هدایت کرده و سپس بر روی آیکون Share در قسمت انتهایی نظرات و نقد و بررسی‌های ارسالی از جانب کاربران کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که پنجره شناور دیگری جهت به اشتراک‌گذاری آن نمایان می‌گردد.

play-store-app-share

در پنجره نمایان گردیده ابتدا ورودی نرم‌افزار Telegram را انتخاب و پس از مراجعه به صفحه گفتگوی شخصی ربات بر روی کلید OK به‌منظور ارسال پیغام کلیک نمایید؛ مشاهده می‌نمایید که لینک صفحه برنامه مورد نظر فرستاده و سپس ربات نیز پیغامی را مبنی بر دریافت آن برای شما ارسال می‌نماید.

اکنون لینک صفحه برنامه مربوطه را در همان صفحه گفتگوی شخصی انتخاب و سپس مجدداً برای ربات ارسال نمایید؛ مشاهده می‌کنید که پیش‌نمایشی از اپلیکشن مورد نظر برای شما ارسال می‌گردد.

حال همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد عنوان فایل پروژه برنامه را پس از تایپ دستور _download/ به‌منظور دریافت لینک دانلود فایل APK برای ربات ارسال و یا مستقیماً بر روی لینک موجود در بطن پیغام پیش‌نمایش ارسالی کلیک کنید.

apk-download-telegram-bot-file-download-telegram-client

ربات معرفی گردیده در مقاله آموزشی فعلی نه تنها قابلیت مستقیم‌سازی لینک‌های دانلود خارج از دسترس و تحویل فایل دانلودی APK سیستم‌عامل آندروید، بلکه از مکانیسم جستجوی پایگاه داده فروشگاه عظیم و گسترده گوگل پلی و سپس نمایش فهرستی از تمامی یافته‌های خود را بدون نیاز به درج نشانی صفحه اینترنتی نیز برخوردار می‌باشد. تنها کافی است نام کامل نرم‌افزار مورد نظر خود و یا بخشی از آن را در قالب پیغامی برای ربات ارسال کنید تا فهرستی از تمامی محتویات متناسب با عنوان تایپی نمایان گردد. نزدیکی عنوان درج گشته در بطن ربات و جامع و مانع بودن آن در متمرکز نمودن جستجو و دستیابی مستقیم به فایل نرم‌افزار مدنظر تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد؛ علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که کلیک نمودن بر روی لینک دارای پیشوند _Preview/ به نمایان‌سازی پیش‌نمایشی از برنامه مربوطه و لینک دربردارنده عبارت _Download/ نیز به مستقیم‌سازی فایل نصبی APK منتهی می‌گردد.

apk-download-telegram-bot-name-search

قدرت ربات نامبرده در جستجوی محتویات حاضر در بطن سرویس‌دهنده‌های کمپانی گوگل و دسترسی گسترده به پایگاه داده دربردارنده بخش عظیمی از نرم‌افزارهای فروشگاه مذکور به‌عنوان نقطه عطفی بزرگ در مرتفع سازی معضلات مصرف‌کنندگان و گره گشایی از مشاکل کاربران می‌تواند بسیار مثمر الثمر واقع گشته و اسکریپت‌های نهان در پشته پرده عملکرد و کارکرد آن همانند بسیاری از نمونه‌ ربات‌های رد و بدل گردیده در گروه‌ها و کانال‌های مختلف که دومین پیام ارسالی از جانب آن‌ها پس از کلیک بر روی گزینه Start انتقال مبلغی به حساب فرد و یا گروه توسعه‌دهنده و تنها خالی نمودن جیب مشترک (در برخی از موارد) است مصنوعی و ساختگی نمی‌باشد. از جمله ویژگی‌های منفی که می‌توان به ربات نامبرده نسبت داده و تحت عنوان نقاط ضعف از آن‌ها یاد کرد عدم مستقیم‌سازی لینک‌های دانلود نرم‌افزار‌های غیر رایگان و عدم قابلیت به‌روزرسانی برنامه‌های هم‌اکنون نصبی بر روی دستگاه تلفن همراه می‌باشند.