متن اصلی

یکی از اصلی‌ترین و کارآمدترین ویژگی‌های برنامه پیام‌رسان اول شخص سیستم‌عامل محبوب iOS که در جذب مخاطبان و برآورده سازی نیازهای مصرف‌کنندگان تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص داده است قابلیت ارسال پیام‌های صوتی به‌صورت مستقیم و پیش‌فرض از طریق دروازه بطنی نرم‌افزار می‌باشد. بدون شک شما نیز تاکنون شبکه گسترده و بسیار قدرتمند تلگرام و مکانیسم ضبط اصوات و سپس ارسال آن‌ها در قالب پیام‌های گوناگون را تجربه و تحت تمسک خود قرار داده‌ و با این مهم آشنا هستید که مشخصه‌های منحصربه‌فرد آن در پاسخ‌ به نیازهای افراد قرار گرفته در موقعیت‌های مختلف چه مقدار می‌تواند مفید واقع شده و تأثیرات مثبت هنگفتی را با خود به ارمغان بیاورد. صرف‌نظر از خطرات فراوان و بروز وقایع اسفناک و تراژدی‌های هولناک، مطمئناً تایپ یک پیام متنی هنگامی‌که پشت فرمان یک اتومبیل قرار داشته و در حال رانندگی می‌باشید به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد. حال با توجه به تمامی توضیحات مطرح گردیده نرم‌افزار پیام‌رسان اول شخص سیستم‌عامل محبوب نامبرده که تحت عنوان iMessage مورد شناخت واقع می‌گردد ویژگی معرفی شده را در دل خود تعبیه ساخته و قابلیت ارسال و دریافت مستقیم پیام‌های صوتی را بدون استفاده از هیچ‌گونه برنامه سوم شخص و یا خدمات گوناگون در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است، اما همان‌طور که مستحضر هستید خواص عملکردی مشخصه مذکور در حالت پیش‌فرض به‌گونه‌ای تنظیم یافته است که پیام‌های صوتی انتقالی به‌منظور عدم اختصاص حجم عظیمی از منابع مفید تلفن همراه نظیر حافظه نگهداری اطلاعات و … به‌صورت خودکار پس از طی شدن بازه زمانی کوتاهی (به‌طورمعمول دو دقیقه) منفصل و بدون اطلاع کاربر حذف می‌گردند که این خود در برخی از موارد ممکن است به مشاکل هنگفت گوناگون و ضررهای جبران ناپذیری منتهی گردد؛ اما خوشبختانه سازندگان آینده‌نگر سیستم‌عامل نامبرده به‌منظور تکریم مشتری و فائق آمدن بر موارد احتمالی مختلف تنظیمات متفاوتی را بطن چهارچوب نرم‌افزاری تعبیه ساخته‌اند که قابلیت حفظ و نگهداری همیشگی پیام‌های صوتی انتقال یافته را به سادگی فراهم می‌آورد.

اگر در قسمت انتهایی هر کدام از پیام‌های صوتی منتقله دقت نمایید کلید کوچکی را مشاهده می‌کنید که تحت عنوان Keep علامت‌گذاری شده و کلیک بر روی آن به نگهداری و حفظ تنها همان پیام به‌خصوص و مورد نظر منتهی می‌گردد.

imessage-audio-message-keep

این مهم به‌منظور ذخیره‌سازی دستی پیام‌های منحصربه‌فرد درست است که بسیار مفید واقع شده و تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد، اما اگر شما نیز از آن دسته افرادی می‌باشید که تایپ و نوشت پیام متنی در قاموس وی گنجانده نشده و به دلایلی گوناگون علاقه وافری به ضبط و ارسال پیام‌های صوتی را در سر دارید مطمئناً دیگر روشی کارآمد به شمار نمی‌رود؛ علاوه بر آن اگر در بازه زمانی پیشتر نامبرده نیز فراموش نمایید که پیام مربوطه را به‌صورت دستی ذخیره نمایید دیگر شانس خود را از دست داده و ممکن است مدارک انتقالی خود را برای همیشه از دست بدهید؛ بنابراین وجود مکانیسمی جهت ذخیره‌سازی خودکار و حفظ همیشگی اصوات بسیار احساس شده و کاملاً لازم و ضروری می‌باشد که این مهم در بطن تنظیمات سیستم‌عامل گنجانده شده است.

برای این منظور ابتدا برنامه تنظیمات (Settings) تلفن همراه را گشوده و سپس بر روی ورودی Messages کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که تنظیمات مربوط به مکانیسم ارسال و دریافت پیام‌های گوناگون نمایان می‌گردد.

صفحه جدید نمایان گردیده را مقداری به سمت پایین هدایت و سپس از بخش AUDIO MESSAGES بر روی ورودی Expire کلیک کنید.

settings-audio-messages-expire

در صفحه جدید نمایان گردیده گزینه Never را انتخاب و سپس برنامه تنظیمات تلفن همراه را ببندید. اکنون تغییرات با موفقیت انجام شده و برنامه پیام‌رسان اول شخص سیستم‌عامل به‌صورت خودکار تمامی پیام‌های صوتی ارسالی و دریافتی توسط اشخاص گوناگون را حفظ و نگهداری می‌کند.

img_58af30837b4e9

ذکر این نکته نیز ضروری است که دگرگونی صورت پذیرفته درست است که از لحاظ فنی به نگهداری همیشگی تمامی پیام‌های صوتی منتهی می‌گردد، اما اگر دیگر تنظیمات تلفن همراه را به‌گونه‌ای تغییر داده‌ باشید که تمامی پیام‌های انتقالی پس از دوره زمانی 30 روزه و یا یک ساله به‌صورت خودکار حذف گردند، جلوگیری از انفصال اصوات فوق نیز دیگر اجتناب‌ناپذیر می‌باشد (مگر در صورت غیر فعال‌سازی قابلیت حذف خودکار پیام‌های انتقال یافته و یا ذخیره‌سازی دستی پیام‌های مورد نظر به‌عنوان یک یادداشت صوتی).

هنگامی‌که پیام صوتی جدیدی را ذخیره‌سازی می‌نمایید، پیغامات پیشین ارسالی ناچاراً در ماورای توده‌ای از انبوه دریافتی‌های جدیدی پنهان می‌گردند. درصورتی‌که قصد دارید تمامی پیام‌های صوتی انتقال یافته در طی یک مکالمه انجام شده با فرد خاصی را بدون نیاز به جستجو دستی در صفحه نشست مربوطه مشاهده نماییده کافی است پس از گشایش صفحه مکالمه بر روی علامت i موجود در قسمت فوقانی سمت راست پنجره کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Attachments کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که تمامی پیام‌های صوتی به‌صورت فهرست‌وار در صفحه‌ای جدید نمایان می‌گردند. در پایان ذکر این نکته نیز ضروری است که حفظ و نگهداری اصوات ارسالی و دریافتی به هدر رفت منابع ذخیره‌سازی داخلی تلفن همراه منتهی می‌گردد که این مهم با حذف دستی پیام‌های مربوطه مرتفع می‌شود.