متن اصلی

یکی از نگرانی های دارندگان گوشی های هوشمند که تعداد بسیار زیادی تماس را در لیست مخاطبان خود ذخیره می‌کنند، از دست دادن این اطلاعات می‌باشد. همانطور که می‌دانید در عصر فناوری کنونی، ذخیره کردن تعداد بی شماری اعداد و ایمیل برای دسترسی سریع به دوستان و آشنایان بسیار آسان شده است و شما کافیست در گوشی هوشمند خود لیستی تهیه کنید و شماره و آدرس های پست الکترونیک را با نام و نشانی ذخیره کنید. برای بازیابی مخاطبان از دست رفته با سخت افزار همراه باشید.

 ICLOUD

بر همین اساس اگر در یکی از فرایند های اتصال و همخوانی گوشی با بازیابی اطلاعات و شماره مخاطبان، به اشتباه شماره و یا مخاطبی را حذف کنید بدون شک دچار مشکل خواهید شد. کاربران گوشی های آیفون می‌توانند با استفاده از iCloud لیست مخاطبان خود را دوباره بازیابی کنند. حال برای انجام چنین کاری لازم است به یک کامپیوتر دسترسی داشته باشید، اپ آی دی و پسورد خود را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

1- برای شروع به وب‌سایت iCloud.com مراجعه کنید و اپل آی دی به همراه پسورد را وارد کنید.

2- در ادامه بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنید.

3- در این قسمت به پایین صفحه رفته و از قسمت Advanced گزینه Restore Contacts را انتخاب نمایید.

4- حال در این قسمت لیستی از آرشیوهایی که توسط خود شما تهیه شده است حضور خواهند داشت. تمامی این لیست ها به همراه تاریخ زمان ثبت مشاهده می‌شوند، زمانی که هنوز مخاطب خود را حذف نکرده انتخاب نمایید و گزینه Restore را بفشارید.

5- برای اتمام تمامی این فرایند، بر روی  گزینه Restore را بار دیکر کلیک کرده و بازیابی اطلاعات صورت پذیرد، در نهایت ایمیلی به شما ارسال خواهد شد.

به یاد داشته باشید که انجام این کار فهرستی که از iCloud انتخاب کرده‌اید جایگزین فهرست مخاطبان فعلی شما خواهد شد به این ترتیب نمی‌توانید تنها مخاطبانی که پاک شده‌اند را بازیابی کنید. به این ترتیب اگر پیش از این فرآیند مخاطبان جدید را اضافه کرده باشید، آنها را از دست می‌دهید. خوشبختانه مخاطبان فعلی شما پیش از اجرای فرآیند بازیابی آرشیو می‌شوند به این ترتیب می‌توانید آنها را نیز بازیابی کنید.

برای این کار سه مرحله اول بالا را تکرار کنید اما به جای انتخاب آرشیو از یک تاریخ گذشته، آرشیو مربوط به روزی که فرآیند بازیابی را انجام دادید، انتخاب کنید.