متن اصلی

عصر روز 4 شنبه مورخ 95/10/15 با حضور اصحاب رسانه و نمایندگان فروش، کمپانی گیگابایت رسما از مادربوردهای جدید Z270 خود در ایران رونمایی کرد. در این مراسم که در در رستوران گیلگی بهزاد واقع درشهرک غرب برگزار شد، به جدیدترین ویژگی های مادربوردهای Z270 کمپانی گیگابایت پرداخته شد. مادربوردهای Z270 کمپانی گیگابایت بر خلاف سری Z170، با نام جدیدی تحت عنوان “Aorus” متولد شدند. Aorus برگرفته از Horus، یکی از خدایان مصر باستان است. تا انتهای گزارش با سخت افزار همراه باشید..

0

تمام مادربوردهای Aorus Z270 گیگابایت از نورپردازی RGB با چندین حالت مختلف بهره مندند. این نورپردازی در مادربوردهای Z270 به بخش خاصی محدوده نشده و تقریبا تمام قسمت های مادربورد از نورپردازی RGB پشتیبانی می کند. یکی از قابلیت های جالب نورپردازی در مادربوردهای Z270 کمپانی گیگابایت، اضافه شدن قسمتی از جنس پلکسی در جلوی مادربورد با پشتیبانی از نورپردازی RGB است که به شما این امکان را می دهد تا نام دلخواهی روی آن هک کنید! (تصویر زیر مربوط به مادربورد Z270X-GAMING7 می باشد)

0-1

در ابتدای مراسم، جناب آقای معین صامتی از کمپانی گیگابایت به معرفی ویژگی های اصلی مادربوردهای Z270 گیگابایت پرداختند. مادربوردهای جدید کمپانی گیگابایت از کدک و تراشه صوتی جدید کمپانی Creative برخوردار هستند که می توانند نسبت سیگنال به نویز معادل 127 دسی بل را در پخش خروجی صدا به نمایش بگذارند! شنیدن یک موزیک دلخواه با اسپیکرهایی توانمند در کنار این تراشه صوتی پرقدرت، بسیار لذت بخش خواهد بود.

1

مانند گذشته، گیگابایت ترکیبی بی نظیری از خازن های صوتی را برای مادربوردهای خود فراهم ساخته است. خازن ها Hi-Fi و ژاپنی Nichicon در کنار خازن های آلمانی WIMA یکی از بهترین و شاید بهترین گزینه ای بود که گیگابایت می توانست برای مادربوردهای خود استفاده کند.

2

علاوه بر تراشه صوتی کریتیو به همراه خازن های رده بالا، گیگابایت آمپلی فایرهای قدرتمند برای تقویت صدا در اکثر مادربوردهای Z270 Aorus به کار گرفته است. قطعاتی که بارها در بررسی های مادربوردهای کمپانی گیگابایت ذکر کردیم.

3

با نرم افزار گران قیمت Creative SBX Pro Studio گیگابایت سنگ تمام در بخش صدا گذاشته است. نرم افزاری که قابلیت های زیادی برای تنظیم پارامترهای مختلف صدا در اختیار کاربران قرار می دهد.

4

تمام مادربوردهای سری Z270 Aorus از تراشه لن گیمینگ جدید Killer E2500 برخوردار هستند. البته مادربورد Z270 Gaming 9 دارای 3 تراشه برای پورت های لن و شبکه بی سیم می باشد. این تراشه از ایجاد لگ در بازی های آنلاین جلوگیری می کند و به همراه نرم افزار قدرتمند Killer Network Manager می تواند تبادل داده های بازی ها را در اولویت قرار دهد.

5

استاندارد پشتیبانی از SSD های NVMe به لطف چیپست Z270 تغییر کرده و همزمان با این پیشرفت، گیگابایت امکان استفاده از سه SSD با قابلیت پشتیبانی از استاندارد NVMe به صورت RAID را فراهم ساخته است. این ترکیب می تواند سرعت انتقال اطلاعات را تا 4.5GB/s میسر سازد، سرعتی که معادل کپی کردن اطلاعات یک DVD از در یک ثانیه است!

6

تمام مادربوردهای سری Z270 کمپانی گیگابایت از پیکربندی SLI و Crossfire پشتیبانی می کنند. البته این قابلیت برای مادربورد Z270X-Gaming 9 کمی متفاوت است و به لطف برخورداری از تراشه PLX می تواند 32 مسیر PCI-E را برای کارت های گرافیک فراهم سازد، دقیقا 2 برابر مدل های دیگر!

7

مادربوردهای Aorus Z270 از سریعترین حافظه های فلش به خوبی پشتیبانی می کنند. گیگابایت برای تغذیه پورت USB 3.1 به طور اختصاصی از تراشه کمپانی اینتل استفاده کرده که می تواند سرعت انتقال اطلاعات تا 32Gb/s معادل 4GB/s را برای پورت USB 3.1 امکان پذیر سازد.

8

تراشه Turbo B-Clock نیز در مادربوردهای Z270 Aorus حضور دارد و امکان افزایش فرکانس پایه پردازنده ها را تا رقم 425 مگاهرتز میسر ساخته است. این قابلیت برای اورکلاک پردازنده ضریب بسته بسیار حائز اهمیت می باشد.

9

3 قطعه اصلی که در زمان بوت سیستم چک می شوند، به ترتیب پردازنده، رم و کارت گرافیک هستند. گیگابایت در مادربوردهای رده متوسط به بالای تعدادی LED تعبیه کرده که اگر هر کدام از آنها روشن بمانند، به منزله وجود مشکل در آن قطعه است.

10

استاندارد پشتیبانی از فرکانس های بالا برای حافظه های DDR4 در مادربوردهای Z270 گیگابایت تغییر کرده و به 4000 مگاهرتز ارتقا پیدا کرده است. گیگابایت این موفقیت را مدیون یک تیم 30 نفره خود می داند که شبانه روز در حال ارتقای استانداردهای پشتیبانی مادربوردهای گیگابایت از حافظه های مختلف با فرکانس های بالاتر هستند. پشتیبانی از فرکانس 4000 مگاهرتز به این معناست که اگر هر 4 اسلات حافظه را پر کنید و رمها دارای پروفایل XMP 4000MHz باشند، به راحتی می توانید حافظه های خود را با این فرکانس بوت کنید و با خیال آسوده در کارهای مختلف از آن استفاده کنید.

11

یکی از ویژگی های جالب و جدید مادربوردهای Z270، قابلیت مقاومت آنها در مقابل گوگرد می باشد. همان طور که می دانید، هوای محیط زندگی ما با مشکلی به نام افزایش گوگرد روبرو است. این گوگرد می تواند به قطعات کامپیوتر آسیب جدی وارد کند. گیگابایت مادربوردهای سری Z270 خود را به گونه ای ساخته که در برابر گوگرد مقاوم باشند و مشکلی برای آنها پیش نیاید! موضوعی که برای اولین بار شاهد آن در محصولات یک برند هستیم.

14

محیط بایوس مادربوردهای Z170 نسبت به Z97 ساده تر شده بود و برای بسیار از افراد خوشایند نبود. گیگابایت همزمان با مادربوردهای X99-Refresh از یک بایوس کاملا گرافیکی جدید پرده داشت که حالا شاهد حضور آن در مادربوردهای Z270 هستیم، این بایوس در دو حالت EZ Mode و Advanced همان طور که بررسی ها مشاهده کردید، قابل دسترس است.

15

و اما Q-Flash Plus! قابلیت Q-Flash موجود در مادربوردهای Z170 این امکان را به شما می داد که بدون هیچ دغده یا داشتن مهارت خاص، به راحتی اقدام به آپدیت بایوس مادربورد خود کنید. اما گیگابایت پا را فراتر گذاشته و قابلیت Q-Flash را کمی ارتقا داده، به گونه ای که حتی اگر مادربورد شما از پردازنده جدید پشتیبانی نکند، بدون پردازنده و رم و هیچ گونه ذخیره ساز می توانید بایوس مادربورد خود را آپدیت کنید!

16

بعد از توضیحات آقای معین صامتی، مسئول بخش PR دفتر گیگابایت در ایران، آقای امیر حسین ایزد پناه به توضیحاتی کلی راجع به مادربوردهای مختلف سری Z270 گیگابایت پرداختند. در حال حاضر گیگابایت برنامه ای برای حضور یافتن 5 مدل از مادربوردهای Z270 خود شامل Z270X-GAMING 5 ،Z270X-GAMING K5 ،Z270X-GAMING 7 ،Z270X-GAMING K7 و پرچم دار سری Z270، مادربرد Z270X-GAMING 9 دارد. این مادربوردها از ویژگی های کلی گیگابایت در سری Z270 برخوردارند و هر کدام در سطح متفاوتی از امکانات قرار می گیرند.

17

مادربورد Z270X-GAMING 5 یکی از اقتصادی ترین مادربوردهای Z270 گیگابایت است که به طور اختصاصی برای گیمرهایی که خیلی به صورت حرفه ای اورکلاک نمی کنند طراحی شده است. این مادربورد از تمام قابلیت های سری Z270 اعم از سیستم صوتی AMP-UP Audio، شبکه لن KILLER E2500، پشتیبانی از حافظه های DDR4 تا فرکانس 4000 مگاهرتز و غیره را پشتیبانی می کند.

18

مادربورد رده متوسط به بالای گیگابایت مربوط به مدل Z270X-GAMING 7 است که علاوه بر گیمرها، اورکلاک ها نیز می توانند از آن به خوبی استفاده کنند. این مادربورد حاوی دیباگر، سوئیچ های استارت/ریست و Clr Cmos است که مختص به اورکلاکرها طراحی شده است.

19
20

در نهایت پرچم دار مادربوردهای Z270 گیگابایت، مدل GAMING 9 به بالاترین سطح تجهیزات مجهز است. این مادربورد علاوه بر ویژگی های ذکر شده، از مدار رگولاتور به مراتب قدرتمند تر، 3 تراشه Killer، چهار اسلات PCI-E، کاملترین کامپوننت ها برای سیستم صوتی و نصب واتر بلاک کمپانی معروف EK روی هیت سینک VRM پردازنده برای خنک سازی های بیشتر ماسفت های این بخش است.

21

وبسایت جدید گیگابایت به نشانی www.aorus.ir نیز می تواند شما از آخرین اخبارهای مادربوردهای Aorus با خبر سازد.

22

تصاویر دیگر از حاشیه مراسم:

23 24 25
26 27 28
29 30 31
32 33 34
35 x