متن اصلی

اگر در زمینه‌ی اورکلاکینگ بی‌تجربه یا حداقل اطلاع کافی نداشته باشید از دیدن عنوان بالا متعجب خواهید شد. Intel Core i7 7700K قدرتمندترین پردازنده حال حاظر رده میانی پلتفرم دسکتاپ بر پایه هسته‌های Kaby Lake با وجود معماری بهبود یافته و اصلاحات صورت گرفته بر روی تراشه، دمای بالایی نسبت به سایر هم‌رده های نسل پیشین خود داشته است. به همین جهت ایده‌ی تعویض خمیر سیلیکون زیر IHS مطرح می‌شود که قبلا بارها و بارها از زیر آزمایش سربلند بیرون آمده و به قول معروف امتحان خود را پس داده است!

intel-core-i7-7700k-2

یکی از کاربران حرفه‌ای اورکلاکر تصمیم به عملی ساختن ایده فوق بر روی پردازنده Intel Core i7 7700K  گرفته و توانسته است با تعویض خمیر سیلیکون زیر IHS دمای پردازنده را تا 30 درجه‌ی سانتی گراد کاهش دهد که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد. همان‌طور که در تصاویر ملاحظه می‌نمائید، تست پرایم 95 به عنوان مرجع در نظر گرفته شده است. کلیه تست‌ها توسط خنک کننده‌ی NZXT Kraken X62 و یک مادربورد Z170 صورت گرفته و فرکانس و ولتاژ پردازنده مورد بررسی در هر دو تست به ترتیب برابر با 5 گیگاهرتز و 1.344 ولت گزارش شده است.

intel-core-i7-7700k-1

با عنایت به حداکثر دمای ثبت شده توسط نرم‌افزار HwInfo برای داغ‌ترین هسته، اختلاف دمای 30 درجه‌ی سانتی گرادی بین داغ‌ترین هسته‌ قبل و بعد از تعویض خمیر سیلیکون زیر IHS به وضوح دیده می‌شود که از 96 به 66 نزول پیدا کرده است. بنابراین نتیجه‌ای که می‌توان از آزمایش انجام شده گرفت، نا مرغوب بودن جنس خمیر حرارتی استفاده شده اینتل برای پردازنده‌های Kaby Lake می‌باشد.

 

 

منبع: Guru3d