متن اصلی

amd-ryzen-battlefield-1-gameplay

اگر اخبار مرتبط با مراسم اخیر کمپانی AMD در خصوص معرفی پردازنده های نسل جدید RYZEN را دنبال کرده باشید، تا حدودی از اتفاقات و جریانات مراسم New Horizon اطلاع پیدا کرده اید. AMD در کنار رونمایی از پردازنده های تازه وارد و قدرتمند خود، بخشی از مراسم را نیز به نمایشی از توانایی های پلتفرم آینده کمپانی در بخش بازی های کامپیوتری اختصاص داد. در قسمت اول دمویی از گیم پلی عنوان پرطرفدار Battlefield 1 با سیستمی متشکل از کارت گرافیک قدرتمند NVIDIA TITAN X Pascal و پردازنده 8 هسته ای سری جدید Summit Ridge در وضوح تصویر 4K نمایش داده شد که با سیستم دیگری با مشخصات مشابه اما پردازنده متفاوت مورد مقایسه قرار گرفته است. هدف AMD از ایجاد چنین ترکیبی برای تست بازی Battlefield 1 تنها نشان دادن پتانسیل عملکردی پردازنده های جدید RYZEN در بخش گیمینگ بوده است.

amd-vega-star-wars-battlefront-gameplay

در قسمت دوم نیز AMD بخشی از گیم پلی بازی Star Wars: Battlefront را با بسته توسعه دهنده Rogue One در جمع حاضرین مراسم اجرا کرد که سیستم تست این بازی فقط از محصولات جدید AMD یعنی کارت گرافیک پرچمدار VEGA و پردازنده ای از سری Summit Ridge تشکیل شده بود. با وجود اجرای بازی در وضوح تصویر بسیار سنگین 4K کوچکترین مشکلی در هنگام اجرای بازی مشاهده نشده است و طبق گفته Lisa Su مدیر عامل AMD میزان فریم در ثانیه بیشتر از نرخ تازه سازی تصویر نمایشگر (60Hz) بوده است.

 

با توجه به شواهد فعلی به نظر می رسد که AMD حضور بسیار قدرتمندی در بخش بازی های کامپیوتری پلتفرم PC در سال 2017 خواهد داشت، اما هنوز برای نتیجه گیری زود خواهد بود و باید تا عرضه رسمی محصولات جدید AMD و بررسی آن ها توسط وب سایت های معتبر صبر کرد.