متن اصلی

GOW4

همانطور که در خبرهای گذشته اعلام کردیم، عنوان مورد انتظار Gears Of War 4 در تاریخ 11 اکتبر (امروز) به عرضه رسمی رسید و خیلی از علاقه‌مندان و طرفداران این سری از بازی ها تجدید دیداری دوباره با کاراکتر افسانه ای این سری یعنی Marcus Michael Fenix داشته اند. چهارمین نسخه از سری بازی های Gears Of War با حال و هوایی بسیار خاص دوباره مهمان کنسول Xbox One و همچنین پلتفرم PC شده است. بله درست شنیده اید مایکروسافت برای گسترش و توسعه سیستم عامل ویندوز 10 و در کنار آن جذب بیشتر کاربران کنسول ها به سمت پلتفرم PC در چند وقت گذشته تصمیمات بسیار قابل توجهی را اتخاذ کرده است، که از این موارد می‌توان به ارائه سیستم Universal Windows Platform یا به اختصار UWP برای دسترسی بهتر به برنامه ها بر روی کامپیوتر های شخصی یا دستگاه های قابل حمل سازگار با سیستم عامل ویندوز 10 اشاره کرد. مایکروسافت در راستای توسعه برنامه UWP و سیستم عامل ویندوز 10 طی کنفراس های خبری خود همواره بر اهمیت پلتفرم PC به ویژه گیمرها و علاقه‌مندان بازی های کامپیوتری این بخش تاکید کرده است و به همین خاطر جهت ارتباط بهتر پلتفرم PC با کنسول تولیدی کمپانی، عناوین انحصاری Xbox One را نیز به صورت مشترک برای هر دو پلتفرم عرضه خواهد کرد.

Gears of war 4 screen shots

Universal Windows Platform در اوایل دارای مشکلات بسیار زیادی از قبیل عدم بسترسازی مناسب جهت سازگاری با برنامه های جانبی بوده است و این مسائل سرانجام به ایجاد دردسرهای زیادی برای کاربران و گیمرهای مقیم ویندوز 10 منجر شده بود. بازی های اولیه منتشر شده بر روی برنامه UWP نظیر نسخه ریمستر شده Gears Of War Ultimate Edition و همچنین عنوان محبوب Quantum Break به کابوسی وصف ناپذیر برای کاربران ویندوز 10 تبدیل شد. عدم سازگاری با برنامه های پرکاربرد گیمرها و مشکلاتی در دریافت فایل بازی ها از این قبیل مسائل ایجاد شده برای کاربران بوده اند. اما خبر خوب اینکه به نظر مایکروسافت مشکلات مورد نظر را شناسایی کرده و اکثر کاستی های موجود در برنامه UWP را برطرف کرده است. بازی های اخیر منتشر شده بر روی Universal Windows Platform مانند Gears Of War Ultimate Edition ،Quantum Break و Forza Horizon 3 اکثرا دچار مشکلات عملکردی و کارایی ضعیفی بوده اند. اما با عرضه عنوان Gears Of War 4 ورق کاملا برگشته است و شرایط بسیار مناسبی را چه در سیستم UWP و چه در خود بازی شاهد هستیم.

Gears of war 4 Unreal Engine 4

برخلاف انتظار اکثر کاربران پلتفرم PC بازی Gears Of War 4 به یکی از بهترین عناوین منتشر شده اخیر بر روی سیستم عامل ویندوز 10 تبدیل شده است و این برتری را در تمام بخش های این عنوان خوش ساخت نظیر عملکرد نهایی و همچنین گرافیک فوق العاده آن شاهد هستیم، به طوریکه که اکثر وب سایت ها و گروه های تحلیل گر بازی های کامپیوتری نظیر Digital Foundry، عنوان Gears Of War 4 را بهترین بازی پورت شده چند سال اخیر برای پلتفرم PC در نظر گرفته اند. Gears Of War 4 عنوانی در سبک شوتر سوم شخص می باشد که توسط استدیوی The Coalition از طریق موتور گرافیکی قدرتمند Unreal Engine 4 و رابط برنامه نویسی جدید DirectX 12 توسعه یافته است. تیم توسعه دهنده بازی توانسته اند به خوبی از ویژگی های این رابط برنامه نویسی برای بهبود عملکرد کلی بازی استفاده کنند و شرایط ایده آلی را برای کاربران کامپیوتر های شخصی فراهم کنند.

Gears of war 4 settings (1) Gears of war 4 settings (2)

Gears of war 4 settings (3) Gears of war 4 settings (4)

Gears of war 4 settings (5)

عنوان Gears Of War 4 دارای گزینه های بسیار زیادی در بخش تنظیمات گرافیکی می باشد که به خوبی از پتانسیل و گرافیک مناسب این بازی خبر می دهند. صرف نظر از هر سیستم سخت افزاری که داشته باشید، Gears Of War 4 عنوانی فوق العاده بهینه می باشد که کارایی درخشانی را از خود بر روی هر دو پلتفرم Xbox One و PC به ثبت رسانده است. وب سایت سخت افزار نیز ار این فرصت استفاده کرده و به تست و بررسی عملکرد این بازی پرداخته است و برای انجام اینکار نیز از سیستم سخت افزاری متشکل از پردازنده Intel Core I7 4790K و یک عدد کارت گرافیک قدرتمند Nvidia GeForce GTX 1070 استفاده شده است. نسخه درایور مورد تست قرار گرفته برای این بازی ورژن 373.06 می باشد.

Gears of War 4 Benchmark

Ultra Insane

در مرحله اول به مقایسه بازی در تنظیمات گرافیکی Ultra و Insane می پردازیم، همانطور که مشاهده می کنید در تنظیمات گرافیکی Insane نرخ فریم بازی نزدیک به 40 فریم کاهش یافته است که در نوع خود بسیار جالب می باشد. اما آیا این تنظیمات گرافیکی ارزش قربانی کردن این همه نرخ فریم را دارد؟ در پاسخ باید گفت که بعد از بررسی های صورت گرفته متوجه شدیم که تفاوت موجود بین تنظیمات گرافیکی Ultra و Insane به حدی نیست که این کارایی از دست رفته را توجیه کند. به هر حال اگر از کارت گرافیک قدرتمندی نظیر GTX 1070 ،GTX 980 Ti و یا GTX 1080 استفاده می کنید، تنظیمات گرافیکی Insane ‌می‌تواند گزینه خوبی جهت کسب تجربه بهتر از بازی محسوب شود.

Gears of War 4 Async Compute Benchmark

همانطور که اشاره کردیم بازی GOW 4 براساس رابط برنامه نویسی جدید DirectX 12 طراحی شده است و از برخی از ویژگی های کلیدی این API مانند پردازش های ناهمگام (Async Compute) بهره می برد. سازندگان بازی برای افزایش عملکرد کلی از ویژگی Async Compute همراه با شیوه پردازشی Tiled Resources استفاده کرده اند. ویژگی منحصر به فرد Tiled Resources به بازی های کامپیوتری اجازه می دهد تا از حافظه های اصلی کارت گرافیک به طور بهینه و مؤثری استفاده کنند، به بیان دیگر نیاز به حجم حافظه کارت گرافیک کاسته خواهد شد و مطابق با آن نیز سرعت پردازش بافت ها و تکسچرهای بازی گسترش خواهد یافت، که در نهایت باعث کارایی و نرخ فریم بیشتر می شود. میزان اشغال حافظه کارت گرافیک در عنوان GOW 4 به لطف Tiled Resources بسیار بهینه و مناسب می باشد، به گونه ای که در بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن بر روی وضوح تصویر 1080p، تنها 4.5GB از کل حافظه در دسترس GTX 1070 مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر کارت گرافیک GeForce GTX 1070 به خوبی از ویژگی های پردازشی Async Compute و Tiled Resources بهره برده است و توانسته تا عملکرد کلی خود را در بخش حداقل نرخ فریم به خوبی بهبود دهد. در پایان مطلب تعدادی تصاویر و ویدئو آماده کردیم که امیدوار هستیم از تماشای آنها لذت ببرید.

gow-4-screen-shots-4 gow-4-screen-shots-3

gow-4-screen-shots-2 gow-4-screen-shots-1

Gears of war 4 screen shots (1) Gears of war 4 screen shots (2)

Gears of war 4 screen shots (3) Gears of war 4 screen shots (4)

Gears of war 4 screen shots (6) Gears of war 4 screen shots (8)

Gears of war 4 screen shots (9) Gears of war 4 screen shots (10)