متن اصلی

Shadow warrior 2 poster

بازی Shadow Warrior 2 ترکیبی از عنوان رزمی و سبک شوتر اول شخص می باشد که توسط استدیوی Flying Wild Hog توسعه یافته است و وظیفه انتشار آن را نیز شرکت Devolver Digital برعهده گرفته است. عنوان مورد نظر در واقع بازسازی از شماره اصلی بازی می باشد که در سال 1997 منتشر شده بود. سازندگان Shadow Warrior 2 برای توسعه بهتر جلوه های تصویری و همچنین گرافیک بازی همکاری بسیار نزدیکی را با کمپانی انویدیا داشته اند که نتایج این کار تیمی را در عنوانی بسیار زیبا و جذاب شاهد هستیم. Shadow Warrior 2 توانسته است تا این لحظه نظر مثبت اکثر منتقدین را به خود جلب کند و در کنار آن نیز با ارائه ویژگی های منحصر به فرد در صدد فراهم سازی تجربه ای مناسب برای گیمر های پلتفرم PC می باشد. انویدیا برخی از دستورالعمل های ویژه کمپانی در بخش توسعه بازی های کامپیوتری را در اختیار توسعه دهنده بازی قرار داده است و همانطور که گفته شد مهندسان انویدیا نیز همکاری متقابلی برای بهینه سازی بهتر بازی بر روی پلتفرم PC انجام داده اند.

shadow-warrior-2-nvidia-multi-res-shading-border

Multi-Res Shading یکی از فناوری های پیشرفته و بسیار جالب استفاده شده در بازی Shadow Warrior 2 می باشد، که از طریق آن به بازی کامپیوتری این امکان داده خواهد شد تا محیط گیم پلی را در چندین نمای مختلف پردازش کند، به طوریکه هر قسمت از صفحه نمایش دارای وضوح تصویر یا رزولوشن متفاوتی باشد. طبق گفته انویدیا Multi-Res Shading یا به اختصار MRS به واسطه کاهش وضوح تصاویر در گوشه ها و حاشیه های صفحه نمایش باعث افزایش قابل توجه کارایی در بازی ها می شود. اگر به گوشه های تصاویر زیر دقت کنید، حتما متوجه افت کیفیت گرافیکی بازی در این نقاط خواهید شد.

Multi-Res Shading ON                                                Multi-Res Shading OFF

MRS OFF MRS Aggressive

MRS OFF 1 MRS Aggressive 1

از آنجایی که کاربران هنگام تجربه بازی های کامپیوتری بیشتر از هر جای دیگری از صفحه نمایش به قسمت مرکز آن توجه می کنند، این فناوری با متوقف کردن پردازش قسمت هایی از تصاویر صفحه نمایش که خارج از کانون توجه هستند، باعث بهبود عملکرد کلی بازی ها خواهد شد. به بیان ساده تر تنها قسمتی از صفحه نمایش با کیفیت اصلی نشان داده خواهد شد که در واقع تمرکز اصلی شما در آن محیط قرار دارد و با حذف بار پردازشی اضافه از روی کارت گرافیک، پتانسیل بیشتری برای گسترش عملکرد نهایی فراهم خواهد شد.

NVIDIA Multi-Res Shading In Shadow Warrior 2

فناوری Multi-Res Shading در بازی Shadow Warrior 2 دارای دو حالت مختلف Aggressive و Conservative می باشد. همانطور که از اسم Aggressive پیدا است، شدت تفکیک وضوح تصاویر بسیار بیشتری را نسبت به Conservative اعمال خواهد کرد. مطابق با آن نیز افزایش عملکرد نهایی در حالت Aggressive بسیار بهتر خواهد بود. در وضوح تصویر 1440×2560 و اعمال حالت Aggressive نرخ فریم کارت گرافیک GTX 1070 در حالت میانگین نزدیک به 15 فریم گسترش یافته است که این توسعه نرخ فریم در حالت Conservative تقریبا به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

Shadow Warrior 2 screen shots (1) Shadow Warrior 2 screen shots (2)

Shadow Warrior 2 screen shots (3) Shadow Warrior 2 screen shots (4)

Shadow Warrior 2 screen shots (5) Shadow Warrior 2 screen shots (6)