متن اصلی

می دانیم که بخش اصلی تجربه کاربری سری گلکسی نوت را قلم S Pen تشکیل می دهد، و سامسونگ نیز با توجه ویژه به این موضوع، هر ساله ویژگی های جدید و کاربردی را به آن اضافه می کند که ظاهراً این رویه در پرچمدار امسال فبلت های این کمپانی نیز برقرار است. در همین راستا، گزارشی منتشر شده که سه ترفند جدید S Pen را در Galaxy Note 7 نشان می دهد.

s-pen-new-features-1

اولین مورد «Translate» نام دارد و همان طور که از نامش پیداست، کاربران با استفاده از آن می توانند واژه های بیگانه را به زبان خود ترجمه نمایند. در تصویر منتشر شده در این رابطه، می توان دید که برای انجام عمل ترجمه فقط کافیست قلم را روی واژه مورد نظر نگه دارید. همچنین با فشردن علامت بلندگو می توانید تلفظ آن کلمه را نیز بشنوید. با استفاده از این ویژگی، دیگر نیازی نیست برای برگردان لغات خارجی از اپلیکیشن های جداگانه استفاده کنید، که بسیار کاربردی و سودمند به نظر می رسد.

s-pen-new-features-2

اسم قابلیت بعدی یعنی «Magnify» نیز به اندازه کافی گویای ویژگی مربوط به خود می باشد. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند با تعیین محدوده مورد نظر از صفحه نمایش به وسیله S Pen، آن بخش را بزرگنمایی کنند.

s-pen-new-features-3

آخرین ترفند نیز «Glance» نام داشته و با استفاده از آن، می توان با اشاره قلم بر روی تصاویر بندانگشتی ارائه شده از اپلیکیشن های در حال اجرا، به سرعت بین آنها جابجا شد.

s-pen-new-features-4

علاوه بر تمامی این موارد، احتمال ضد آب بودن S Pen نیز به اندازه کافی هیجان انگیز به نظر می رسد. برای فهمیدن درستی این شایعه لازم است تنها یک روز دیگر صبر کنیم تا سامسونگ به طور رسمی از این دستگاه پرده برداری کند.

منبع: Phonearena