متن اصلی

کمپانی Palit واقع در هونگ‌کنگ تاسیس سال 1998 میلادی می‌باشد که تا کنون به عنوان یکی شرکان وفادار به کمپانی سبز رنگ انویدیا برای این شرکت کارت گرافیک تولید نموده است. در میان تولیدات این شرکت شاید محصولات سری Jet Stream یکی از معروف‌ترین‌ها باشند. پس از گذشت چند روز از عرضه‌ی کارت‌ گرافیک خوش قیمت GTX 1060 به سرعت تولیدکنندگان کارت‌های گرافیکی محصولات خود را معرفی کردند و در این میان کارت‌های گرافیکی سری PALIT GTX 1060 JetStream، امروز رونمایی شدند.

gtx 1060 jetstreams

PALIT GTX 1060 Super JetStream کارت گرافیکی بر پایه GP 106 پاسکال می‌باشد که در حالت بوست به فرکانس 1847 مگاهرتز می‌رسد. بنابراین شاهد نسخه‌ی اورکلاک شده از کارت گرافیک GTX 1060 هستیم که به صورت کارخانه‌ای 140 مگاهرتز اورکلاک شده است. محصول نامبرده در بخش حافظه‌ها تفاوتی با نسخه رفرنس نداشته و از 6 گیگابایت حافظه GDDR5 با فرکانس موثر 8 گیگاهرتز استفاده می‌کند.تجهیز PALIT GTX 1060 Super JetStream به خنک کننده‌ی اختصاصی Jet Stream مسلما نقش به سزایی در خنک‌تر بودن کارت گرافیک خواهد داشت.

اتفاق تکراری سیستم نور پردازی RGB نیز در این کارت گرافیک حضور دارد. سیستم نور پردازی LED که می‌تواند توسط نرم افزار اختصاصی کنترل شود و تا 16.8 میلیون رنگ را پشتیبانی می‌کند. البته یک قابلیت شاید جالب به این سیستم نور پردازی افزوده شده است که آن را نسبت به سایرین متفاوت می‌کند. در کارت‌های گرافیکی سری PALIT GTX 1060 JetStream امکان تغییر رنگ نور با توجه به دمای کارت گرافیک هم میسر است. این قابلیت در کنار جذاب بودن می‌تواند به گیمرهایی که از کیس‌های شیشه‌ای و یا نیمه شیشه‌ای استفاده می‌کنند کمک کند تا دمای تقریبی کارت گرافیک را تنها با دیدن رنگ LED آن تشخیص دهند.

palit-geforce-gtx-1060-jetstream-34

جهت محافظت از قسمت پشتی کارت گرافیک نیز از یک بک پلیت فلزی استفاده شده است تا صدمات احتمالی ناشی از برخوردهای فیزیکی و یا گرد و غبار به حداقل میزان خود برسد. Palit به فکر سلامت نرم افزاری کارت گرافیک نیز بوده و بایوسی دو گانه با امکان سوئیچ بین آن‌ها را تعبیه کرده است تا در صورت خرابی یکی از بایوس‌ها با خیال راحت به دیگری سوئیچ کنید. همچنین درون این بایوس تکنولوژی 0db نیز گنجانده شده است که تا قبل از گرم شدن تراشه گرافیکی، فن‌های خنک کننده همچنان خاموش بمانند تا علاوه بر افزایش طول عمر هیچ صدایی از کارت گرافیک به گوش نرسد.

gtx 1060 dual fan

البته هنوز اطلاع دقیقی از فرکانس کاری نسخه معمولی PALIT GTX 1060 JetStream در دسترس نیست اما باقی مشخصات با مدل PALIT GTX 1060 Super JetStream مشابه است که به توصیف آن پرداختیم. همچنین یک کارت گرافیک با ظاهر متفاوت و رنگ مشکی نیز با نام Palit GTX 1060 Dual Fan نیز تنها در تصویر انتشار یافته نمایان است که به نظر جزو سری JetStream نیست و تنها تفاوت ان با GTX 1060 Founders Edition در خنک کننده‌ی آن خلاصه می‌شود.

 

منبع: TechPowerUp