متن خبر

بیش از یک سال است که پردازنده هاسول و PCH Z87 توسط کمپانی اینتل معرفی شده اند. اگرچه خانواده سری 8 از تنوع زیادی برخوردار است اما، شاخص ترین و پرقدرت ترین مدل این خانواده چیپست Z87 است که با فاصله برادران کوچکتر خود منجمله B85، Q85، Q87 وH87 را پشت سر گذاشته است. این فاصله نه به دلیل نوع خاص طراحی بلکه به جهت ارائه پرفورمنس بیشتر و محدوده وسیع اورکلاک پذیری این چیپست بوده به گونه ای که Z87 به عنوان گل سرسبد خانواده سری 8 با اقبال زیادی از جانب سازندگان و مصرف کنندگان روبرو شد. البته مدل های دیگر خنواده سری 8 نیز هر کدام برای استفاده درجایگاه های متفاوت در نظر گرفته شده اند که این مهم محبوبیت این خانواده را دو چندان کرده است.
به فاصله کوتاهی از معرفی خانواده Z87، سازندگان به طراحی و ساخت مادربردهای خود بر پایه این پلتفرم قدرتمند مشغول شدند. در این میان اما سال 2013 سالی پربار برای کمپانی گیگابایت بود. این شرکت علاوه بر نگاهی برابر به دیگر اعضای خانواده سری 8، طراحی و ساخت مادربردهای حرفه ای در رده گیمینگ و اورکلاکینگ را نیز در دستور کار قرار داده و تنوع محصولات تولیدی خود در این خانواده را به حدی توسعه داد که سهم قابل توجهی از بازار فروش داخلی به این شرکت خوش نام اختصاص یابد. گیگابایت در تمامی بخشها دارای تولیدات متنوع است. مادربرد، کارت گرافیک، نوت بوک، تجهیزات شبکه، اپتیکال درایو، پاور، موس و کیبورد، واترکولینگ، Gsmartها و … را می توان از محصولات این شرکت تایوانی نام برد.
با عرضه چیپست Z87، کمپانی گیگابایت نیز همگام با دیگر سازندگان مطرح مادربرد جهان تولید محصولات بر پایه پلتفرم Z87 را آغاز نمود. گیگابایت مادربردهای متنوعی را بر پایه چیپست Z87 تولید و عرضه نموده که ما در این مقاله قصد داریم Z87X-OC ،  یکی از این محصولات را بررسی کنیم. امید است ما را تا انتها همراهی بفرمایید.

 

Gigabyte-Z87X-OC-Force-1